A Nokia Siemens felvásárolja a Motorola egy részét
A Nokia Siemens Networks (NSN) és a Motorola ma megegyezett, amely szerint az NSN 1,2 milliárd dollárért megvásárolja a Motorola vezeték nélküli hálózati infrastruktúrájának többségi tulajdonát.
A két cég a megfelelő feltételek kielégítésével (beleértve a szabályozási engedélyezési kérdéseket is) állítólag ez év végéig tető alá hozza a tranzakciót. Az üzlet várhatóan jelentősen erősíti majd az NSN globális jelenlétét, különösen az Egyesült Államokat és Japánt illetően. Hasonlóan az üzlet növeli az NSN pozícióit a kulcs vezeték nélküli technológiákban. Szakértők szerint az NSN ezáltal nagy teret nyerhet a CDMA terén.
A tranzakció részeként az NSN várhatóan több mint 50 operátornál nyer majd inkumbens kapcsolatokat, illetve tovább erősítheti pozícióit a China Mobile, Clearwire, Sprint, Verizon Wireless és a Vodafone szolgáltatókkal való kapcsolataiban.
Mint ismeretes, a Motorola hálózati infrastruktúra üzletága olyan termékekkel és szolgáltatásokkal áll a vevők rendelkezésére, mintGSM, CDMA, WCDMA, WiMAX, és LTE. Ez az üzletág piacvezetőnek számít a WiMAx technológiában (41szerződés 21 országban), erős globális jelenléttel rendelkezik a CDMA terén (30 aktív hálózat 22 országban), és robusztus installált globális GSM bázissal rendelkezik (80 aktív hálózat 66 országban).
A hírek szerint várhatóan kb. 7500 Motorola vezeték nélküli üzletági kerül át az NSN-hez.
Kapcsolódó cikkek
- A Motorola hivatalosan is két részre szakadt
- Magyarországon bővíti K+F tevékenységét a Nokia
- Küszöbön a Motorola feldarabolása, a Nokia Siemens érdeklődik
- A Motorola felvásárolta a BitBand céget, Dan Moloney távozik
- A Motorola megválna nem-mobilos üzletágától?
- Ismét nyereséges a Motorola
- Új marketing vezető a Motorolánál
- Motorola: tovább a lejtőn, Android telefon csak az utolsó negyedévben
- Tetemes veszteség és vezetőváltás a Motorolánál
- További 4000 embert küld el, Nagy-Britanniából ki is vonul a Motorola?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Komoly átrendeződés alatt a gyógyszeripar és az egészségügyi ágazat
A gyógyszeripari és az ún. medtech, azaz orvostechnológiai szektor globális szinten nemcsak az inflációval, az emelkedő kamatlábakkal és a lassabb gazdasági növekedéssel küzdött tavaly, de alaposan átszabják az ágazatot az olyan forradalmi technológiák, mint a generatív mesterséges intelligencia, a geopolitikai környezet és a szabályozási változások – derül ki a Deloitte gyógyszeripar és egészségügyi szektor kilátásaival foglalkozó globális kitekintéséből.
Az ABB bemutatja legújabb okosotthon-termékét
Az ABB bejelentette a OneTouch érintőképernyős kezelőpanel piacra dobását, amely zökkenőmentesen integrálja egyetlen eszközbe az okosotthon- és a kaputelefon felügyeleti rendszereket.
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.