Rekord mértékű 35 százalékos növekedés várható a chip-gyártásban
Az iSuppli adatai szerint a 2010-es évre a félvezetőgyártás bevétele nem kevesebb, mint 310 milliárd dollár lesz, ami jóval több, mint fellendülés, igazi rekord. A fogyasztók a pénzügyi nehézsége ellenére, vagy talán éppen ezért keresetük egyszerű felélése helyett a viszonylag tartósabb befektetést jelentő elektronikai cikkek vásárlása mellett döntöttek. A mobilok területén az okostelefonok generáltak forgalmat, míg a televíziózásban az LCD-HD technológia terjedése és a foci vb tette ugyanezt.
A hordozható eszközök ráadásul duplán számítanak, mert a hozzájuk való memória is félvezető, ráadásul sokan nagyobbra cserélik a gépekhez kapott gyári memóriát. Mindez meglehetősen kézzelfogható eredményeket produkált, a trendek szerint idén a DRAM chipek elképesztő 86 százalékos, míg a fényképezőgépekbe, mp3 lejátszókba szánt NAND modulok 33 százalékos növekedést mutatnak.
A 2009-es évhez viszonyítva mindez azt jelenti, hogy nem kevesebb, mint 35 százalékkal, vagyis 310 ,milliárd dollárra fut fel az éves bevétel, szinte állandóan, negyedévről negyedévre nő a forgalom. További örömhír a gyártóknak, hogy az említett technológiák térhódítása továbbra is lendületes, semmi jele a megtorpanásnak, így a jövő éviben még további piacbővülésben reménykedhetnek.

Kapcsolódó cikkek
- Japán - Az Infineon nem számít komoly üzleti következményekre
- Rekordév lesz az idei a félvezetőipar számára
- Rekordot dönthet a félvezetők forgalma
- Havi és éves szinten is nőtt a félvezetők globális eladása
- A félvezetők globális eladása 9 százalékkal csökkent tavaly
- A globális félvezetőipar idei bevétele 11 százalékkal csökken
- Jövőre 9 százalékkal nőhet a globális félvezetőipar bevétele
- Ötödik hónapja emelkedik a félvezetők forgalma
- Az idén 17 százalékkal zsugorodik a félvezetőpiac
- A második félévtől magához tér a félvezetőpiac
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A térbeli számítástechnika forradalma: Az üzleti innováció új dimenziója
Ahogy a vállalati informatika egyre bonyolultabbá és összetettebbé válik, úgy nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) jelentősége az üzleti innovációk terén. Ez a technológia lehetővé teszi a fizikai és digitális világ közötti zökkenőmentes kapcsolatot, és egyesíti a virtuális valóság, a kiterjesztett valóság, az IoT és a mesterséges intelligencia adatelemzési képességeit. Ennek köszönhetően a vállalkozások új szintre emelhetik hatékonyságukat és innovációs képességüket.
A Bosch ismét a legfittebb hazai vállalat
Kimagasló eredményt ért el a Robert Bosch Kft. a „Fut a cég” elnevezésű országos vállalati sportversenyen: 2024-ben immár hatodik alkalommal nyerte el a „legsportosabb vállalat” címet. A Budapesti Sportiroda által szervezett megmérettetésen több mint 700 cég vett részt, de a Bosch sportközössége ismét mindenkit maga mögé utasított.
Új név alatt folytatja a Continental autóipari ágazata: bemutatkozott az Aumovio
A Continental Csoport autóipari ágazata az Auto Shanghai kiállításon jelentette be új márkanevét: a jövőben önálló vállalatként Aumovio néven működik tovább. Az új név kifejezi a cég erős piaci jelenlétét, hagyományait és technológiai tapasztalatát, valamint azt a törekvést, hogy innovációval alakítsa a mobilitás jövőjét.
Kiberbiztonság a kritikus infrastruktúrák védelmében
A Schneider Electric legújabb megoldása egyszerű és biztonságos hozzáférést kínál a távoli terminálegységekhez (RTU), ezzel tovább növelve a kritikus infrastruktúrák – például a víz-, olaj- és gázvezetékek – védelmét. Az új SCADAPack 470i és 474i modellek a szerepkör-alapú hozzáférés-szabályozás révén segítik a kiberbiztonsági előírások betartását is.
A magyar üzleti élet Oscarja visszatér
Egy hónap múlva, 2025. május 22-én immár harmincadik alkalommal rendezi meg a Menedzserszövetség az Év Menedzsere Díjátadó Gálát – az üzleti élet egyik legrangosabb társasági eseményét.