Dömping: jövő kedden 34 Windows javítófolt érkezik
A Windows operációs rendszerekhez, illetve az alattuk futó Microsoft termékekhez ezúttal rég nem látott mennyiségű frissítés érkezik. A rendszergazdák számára a tervezhető frissítési ütemet elősegítendő minden hónap második keddjére ütemezett csomag ezúttal azért sikeredett ilyen nagyra, mert 14 biztonsági hibát készülnek eltüntetni. A mostani kör rekordgyanús, hiszen a foltozó-keddek hat évvel ezelőtti bevezetése óta eddig egy alkalommal adtak ki 34 foltot, és egyszer már volt rá példa, hogy 13 hibát javítottak egyszerre.
De nem csak a mennyiség a lényeg, hanem az arányok is, nevezetesen a hibák közül nyolc kritikus, hat pedig fontos besorolást kapott a vállalat saját veszélyességi rangsora szerint, tehát nem csak sok apróbb csiszolgatásról, hanem tartalmi frissítésről van szó. Az előzetes tervek természetesen az utolsó pillanatban még módosulhatnak, ám az már most biztos, hogy jövő kedden az elmúlt évek egyik legnagyobb Microsoft frissítése lesz majd elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét jókora frissítőcsomagot adott ki a Microsoft
- Rekordméretű frissítőcsomag a Microsofttól
- Az XP SP3 a szeptemberi Windows javítások favoritja
- Microsoft figyelmeztetés: Azonnal töltsük le a javítófoltokat!
- Óriás Windows-, Office- és Explorer-javítás érkezett
- 34 rést foltoz a Microsoft
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- A Microsoft beindította Fix It javítószolgáltatását
- 5 kritikus Windows javítás az áprilisi frissítőcsomagban
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.