Környezetbarát LED monitor
Az E40 és az E50 sorozat kijelzői a hagyományos LCD monitorokhoz képest penge vékonyak, 17,5 mm a keskenységük. A vékony lap megengedi, hogy karcsú designt készítsenek köré. A nagyobb, 23,5 colos E50-es Full HD-s, ezt talán mondani sem kell. Az 5 ms-os válaszidejű, 1920x1080 pixeles képet többféle módon tudjuk beállítani, attól függően, éppen mire használjuk a monitort. Az előre összeállított beállítás csomagok érhetők el a mozizáshoz, a netezéshez, a játékhoz, de saját magunk is összeválogathatjuk a kedvenc szín, fényerő, stb. kombinációnkat. A váltás pedig csak egy gombnyomás lesz. Az E50-es beépített fényerő szabályzója a környezeti megvilágításnak megfelelően szabályozza a kép fényerejét. A megvilágításhoz hozzákombinálja a megjelenített kép adatait is, a háttér megvilágítás szintje így automatikusan, a szemnek legmegfelelőbben változik meg. A monitor előre és hátra is dönthető, a legkényelmesebb rálátási szög így biztosan beállítható. Az LG a kevés gyártók egyike, aki teljes körű pixelgaranciát vállal a monitorjaira, az első 72 órára.
Kapcsolódó cikkek
- Sokoldalú LED-es megoldású kijelzők az LG-től
- Az LG új, 3D-s IPS monitorcsaládja a CES-en
- Az LG teljes körű 3D termékpalettája az IFA kiállításon
- Nem szédülünk az új LG 3D monitoroktól és monitor TV-ktől
- Kapható az LG CINEMA 3D monitor és monitortévé
- Az Apple bemutatta a világ első Thunderbolt kijelzőjét
- A NASA az óceánok sótartalmát vizsgáló műholdat bocsát föl
- 3D otthon és az irodában
- Itthon is kapható az LG szuper ledes monitorcsaládja
- Pontot tennének az emailbotrány végére a brit honatyák
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.