Az Oracle beperli a Google-t az Androidon használt Java miatt
A kereset szerint a Google 7 Java szabadalmat sértett meg az Android SDK fejlesztő eszközzel és a Dalvik virtuális motorral. A Google valószínűleg nehezen hajlik majd az egyezségre, mert mindig is azt hangoztatta, hogy a Dalvik saját, „tiszta” fejlesztés. Az Oracle a Sun 5,6 milliárd dolláros felvásárlásával jutott hozzá a Java jogokhoz, amelyeket a keresethez csatolt kísérőszövegben az egyik legfontosabb technológiának nevez, amit ily módon megszerzett. A cég nem kevesebbet követel a Google-tól, mint hogy állítsa le az összes Android termék forgalmazását, valamint fizessen komoly kártérítést, mivel szándékosan sértette meg a szabadalmakat. Erre szerintük többek között az a bizonyíték, hogy a Google több volt Sun Java-mérnököt fogadott föl a fejlesztési munkákhoz. Az Oracle nem elégszik meg a bírói állásfoglalással, hanem ragaszkodik a rendes, esküdtszék előtti tárgyaláshoz.
A Google egyelőre nem reagált a hírre. A céget igencsak érzékenyen érintheti a pereskedés, hiszen a legutóbb Eric Schmidt vezérigazgató azt jelentette be, hogy naponta 200 000 Android mobilt értékesítenek.
Kapcsolódó cikkek
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Búcsút int a menü gombnak a Google
- Jön a fehér Samsung Galaxy Nexus
- Hamarosan érkezik a Google saját táblagépe
- Max Mosley harcba szállt a Google-val
- Kártyafüggetlen Galaxy Nexus 750 dollárért
- Debütált a Google Music
- A Telenor ügyfelei telefonszámlájukhoz írathatják a letöltött Android-alkalmazások árát
- Már mindenki számára elérhető a Google+
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.