Orosz rakétacégbe csapódott az SAP
Az SAP AG bejelentette, hogy az orosz Proton-Perm Motors a szoftvercég megoldását választotta üzleti folyamatai támogatására.
A több ezer embert foglalkoztató, Urál-hegység lábánál fekvő vállalat rakétahajtóműveket gyárt különböző légi-és űrjárművekhez, többek között a Proton -mely például a Mir, a Nemzetközi Űrállomás moduljait juttatta célba- valamint az újgenerációs Angara hordozórakéta család számára is.
A Proton-Perms Motors a nagyvállalati szoftvermegoldással a mindennapi, széleskörű tevékenységeit optimalizálja, melynek során 20%-os raktárkészlet csökkentést, és 15%-al gyorsabb gyártási folyamatokat kíván elérni.
A 2010. novemberében elinduló, háromfázisos bevezetés az emberi erőforrás, a gyártás, a pénzügy, a könyvelés, a beszerzés, a raktárkészlet, az értékesítés, a tervezés, a minőségbiztosítás, az ügyfélkapcsolatok, valamint az elemzés területét fogja érinteni.
A szerződés értékét a felek nem hozták nyilvánosságra.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu átfogó IT-infrastruktúra üzemeltetési szolgáltatást indít SAP-hoz
- SAP CRM minden szinten
- Nagyszabású SAP szoftverfrissítés
- Elektronikus hitelesítést biztosító bővítmény SBO számlázó rendszerekhez
- Egy nap alatt SAP vállalatirányítási rendszer kkv-knak
- Új funkcióval gazdagodik az SAP Business One
- Konszignációs raktárkezelés SAP-hoz kapcsolódva
- Az SAP kiadta harmadik ERP bővítőcsomagját
- Közös SAP-Business Objects termékkínálat
- Speciális célszoftver festékkereskedőknek
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Xiaomi történelmi pénzügyi eredménnyel zárta a 2024-es évet
A Xiaomi Corporation közzétette a 2024. december 31-én zárult pénzügyi évre vonatkozó, auditált konszolidált eredményeit. A Csoport negyedéves bevétele először lépte át a 100 milliárd jüant a 2024. évi negyedik negyedévben, miközben az éves és negyedéves teljesítménye meghaladta a piaci várakozásokat. A Xiaomi éves árbevétele 35%-kal nőtt az előző évhez képest, és elérte a 365,9 milliárd jüant, míg a korrigált nettó nyereség 41,3%-kal, 27,2 milliárd jüanra emelkedett. A 2024 negyedik negyedévében a teljes árbevétel 109 milliárd jüanra nőtt, ami 48,8%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, miközben a korrigált nettó nyereség 69,4%-kal, 8,3 milliárd jüanra emelkedett, így jelentősen túlteljesítette a piaci várakozásokat.
Sintra AI: Az új digitális asszisztens
A mesterséges intelligencia (AI) ügynökök egyre több területen jelennek meg, céljuk pedig a mindennapi munka megkönnyítése. A Sintra AI, egy új platform, azt ígéri, hogy segít automatizálni a napi feladatokat, így csökkentve az adminisztratív terheket. De vajon érdemes belevágni?
Áprilisban érkezik a korszerűsített közlekedési mobilalkalmazás
Áprilistól elérhetővé válik a nagyközönség számára a MÁV+ névre keresztelt alkalmazás, melyet 1500 tesztelő már elkezdett próbálni. Az új app az év során fokozatosan éri majd el a teljes funkcionalitást. A tesztelés és az áprilisi premiert követően az app először a legnépszerűbb funkciókat kínálja, mindezt gyorsabban, egyszerűbben és modernebb felhasználói környezetben.
A vásárlói elégedettség szerepe a versenyképességben
A legnagyobb kihívást a magyar vállalatok számára az adathiány jelenti, amikor személyre szabott ajánlatokat szeretnének kínálni ügyfeleiknek – derül ki az EY által készített tanulmányból, amely 50 hazai marketing- és értékesítési vezetőt kérdezett meg. Az ügyfelek elégedettségére különös figyelmet kell fordítaniuk a vezetőknek, mivel ez közvetlen hatással van az üzleti teljesítményre is.
Gyors, biztonságos és hatékony: A légi szállítás szerepe a kereskedelemben
Gyógyszerek, romlandó termékek és gyártáshoz szükséges alapanyagok – ezek a leggyakoribb áruk, amelyek repülővel érkeznek a hazai cégekhez, vagy indulnak tőlük külföldre. Sok esetben a rendkívül drága termékek szállítása is gyorsabb és biztonságosabb repülővel. A hazai vállalatok legnagyobb része Kínából importál árut, de az export is jelentős mértékben jelen van.