A NEXON ügyfeleinél nem probléma a nyugdíjpénztári változások számfejtése
A magyarországi munkavállalók 30%-nak bérét számfejtő szoftverhez már elkészültek azok a frissítések, amelyek a nyugdíjjárulékok elszámolásának változásához kapcsolódnak.
A magánnyugdíjpénztári befizetések átirányításáról szóló törvényt november 2-án hirdették ki, az új nyomtatványok pedig a november negyedikére virradó éjszaka jelentek meg. Csakhogy az új törvény már az októberi fizetések utáni járulékbevallási és fizetési kötelezettségre is vonatkozik, ami azt jelenti, hogy a november elején kiadott bérigazoláson már minden járuléknak az állami sorban kell szerepelnie.
A NEXON olyan kiegészítő programot készített, amellyel nem lesz szükség az októberi számfejtések megismétlésére, vagyis jelentős munkától kíméli meg a munkaadókat. Ezzel a megoldással elkészíthető az új szabályoknak megfelelő munkabérjegyzék és a 1008-as havi bevallás. A teljesen hazai fejlesztésű nexONBÉR program aktuális módosításai november 8-ig felkerülnek a cég ügyfelei számára elérhető NEXON ügyfélkapujára.
Ezzel a vállalatoknak lehetősége nyílik a határidők betartására és az esetleges bírság elkerülésére. „Magyar vállalatként a szoftvert eleve úgy alakítottuk ki, hogy rugalmasan tudja követni a hazánkban különösen gyakori jogszabályváltozásokat. Büszke vagyok arra, hogy szakértőink ilyen rendkívüli helyzetben is helyt tudtak állni” – mondta Ocskay Szilárd, a NEXON ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó webcím:
http://www.nexon.hu
Kapcsolódó cikkek
- A legnagyobb magyar munkaerő-kölcsönző a NEXON-t választotta
- Legfontosabb tudnivalók a munkaidőkerethez kapcsolódó előírásokról
- Esély a pályakezdőknek - gyakornoki program a NEXON-nál
- Az átlátható szervezet
- Új igazgatók a NEXON-nál
- Microsoft Dynamics CRM Online
- Orosz rakétacégbe csapódott az SAP
- Közel ezer hazai kkv állt át a rEVOLUTION programok legújabb verzióira
- Amerikai Szövetségi Légügyi Hatóságnál az IFS Applications
- „Just Right IT”portfólió kisvállalatoknak
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő közlekedése: Tisztán elektromos Ikarus buszok a MÁV flottájában
A Zöld Busz Program folytatásaként 2025-ben a MÁV-csoport flottáját 20 új, környezetbarát, tisztán elektromos Ikarus 120e típusú autóbusz bővíti, az Energiaügyi Minisztérium és a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával. Az első elektromos busz Keszthelyen kezdte meg működését 2025. március 21-től. Szeptember végéig Komáromban, Tatán, Komlón, Hajdúszoboszlón és Balatonfüreden is elektromos buszok állnak forgalomba.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság bemutatta a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére irányuló javaslatcsomagját. Az Omnibus célja, hogy olyan kedvező üzleti környezetet alakítson ki, amely elősegíti a vállalatok növekedését, innovációját és munkahelyteremtését. A javaslatcsomag intézkedései várhatóan jelentős mértékben növelhetik az uniós cégek versenyképességét, amint hatályba lépnek.
Az AI új világa: Influenszerek és a reklámipar forradalma
A mesterséges intelligencia robbanásszerűen tört be az élet minden területére, így a reklámiparba is, és mostanra már az influenszerek világát is átalakítja. Az AI alkalmazásával a kis- és középvállalkozások számára is lehetőség nyílik arra, hogy költséghatékony módon, élethű, meggyőző karaktereken keresztül juttassák el üzeneteiket a célcsoportjukhoz. Ez pedig komoly kihívást jelenthet a kisebb követőtáborral rendelkező véleményvezérek számára.
Új HR vezetőt kapott a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
Kecskés Krisztinát a Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) HR vezetőjévé nevezték ki. Feladatai közé tartozik, hogy a folyamatosan fejlődő üzem számára megfelelő szakembereket találjon, támogassa a szervezet fejlődését, és javítson a HR folyamatok hatékonyságán. Emellett stratégiai célja, hogy elősegítse a Schneider Electric azon törekvését, hogy vonzó karrierlehetőségeket kínáljon a fiatal tehetségeknek, és biztosítson számukra szakmai fejlődési lehetőségeket a DSPS-nél vagy akár a vállalatcsoport más területein, legyen szó szakmai előrehaladásról vagy a legmodernebb technikai megoldásokkal rendelkező munkakörnyezetről.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.