Új generációs mikroprojektorok a 3M-től
A számos kommunikációs újdonságot tartalmazó eszközök közös tulajdonsága a korábbi modellhez képest kétszeresére, 30 lumenre emelt fényerő, a két darab, 0,75 wattos hangszóró és a kétórás akkumulátor-üzemidő. Mindkét eszköz SVGA natív felbontást biztosít, az elérhető képméret pedig 10 és 80 hüvelyk között váltakozik a fényviszonyok függvényében. Emellett azonban a két termék célcsoportja némileg különbözik.
Az MP160-as főleg azoknak készül, akik csak alkalmanként szeretnének bemutatót tartani a 150x65x30,5 mm-es készülékkel. Az olcsóbb MP160-as használatához mindenképp szükség van egy külső jelforrásra, ami azonban akár egy mobiltelefon is lehet. Az MP160-as tehát valóban „csak” egy projektor, és az asztali vetítőktől elsősorban méretei különböztetik meg. Esetében a fejlődés leginkább − a projektoroknál kiemelkedően fontos − fényerőben mutatkozik meg.
Az MP180-as modell az, ami miatt valóban új generációról, korszakváltásról beszélhetünk. A vetítő 150x65x33 mm méretével és 338 gramm súlyával ugyan kissé nagyobb lett az MPro 150 nevű elődmodellhez képest, de tudása méreténél sokkal nagyobbat nőtt. Bizonyos szempontból a készülék egy teljes laptopot helyettesít. 4 GB belső memóriája mellett micro SD kártyabemenetet és USB portot is találunk rajta, a memória bővítésének tehát inkább csak elméleti határai vannak.
A fájlformátumok és kódolások közül az MP180-as a DOC, PPT, XLS, TXT, PDF, BMP, JPG, MP4, MP3, PAL, NTSC, H.264, AMR, AAC lejátszására önállóan is alkalmas.
Abszolút újdonság a nagyobbik modell vezérlőfelülete, melyet gombok helyett egy színes érintőpanellel oldottak meg. Az adatok feltöltésében a már említett USB csatlakozó mellett a beépített Wi-Fi és Bluetooth csatlakozók is segítenek, így információinkat vezeték nélkül is bármikor mozgathatjuk. A fizikai csatlakozók közül a már említetteken kívül az MP180-at VGA, Composite Video, Component Video, Audio Out (3.5mm Stereo jack) csatlakozókkal látták el. Ezek segítségével a projektort könnyen csatlakoztathatjuk laptophoz, netbookhoz, okostelefonhoz, fényképezőgéphez, videokamerához, DVD lejátszóhoz, játékkonzolhoz, mp3 lejátszóhoz, és minden más, digitális kép- vagy hangforráshoz.
Kiegészítőként az MP180-hoz Apple csatolóegység, autós töltő és távirányító is tartozik, a már megszokott háromlábú mini állvány pedig a kábelekkel együtt a kezdőcsomag része.
Kapcsolódó cikkek
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
- A Canon az XEED WUX5000-zal bővítette telepíthető projektorainak kínálatát
- Vezeték nélküli kivetítés az új Epson projektorral
- Mini HD zsebprojektor
- Megjelent az ASUS első hordozható LED projektora
- Projektorral felszerelt iPhone tok
- LED projektor az örökkévalóságnak
- Az LG teljes körű 3D termékpalettája az IFA kiállításon
- Canon LV-8235 UST projektor: Ultrarövid vetítési távolság és 3D
- A világ első noteszgép-projektora a Fujitsutól
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kamu vállalkozások a Google térképeken
A Google jogi lépéseket tett olyan csalók ellen, akik több mint 10 000 hamis vállalkozást regisztráltak a Google Maps szolgáltatásban, megtévesztve ezzel a felhasználókat és károsítva a valódi vállalkozásokat.
Többfunkciós powerbank és környezettudatos optikai meghajtó
A dán Sandberg márka, amely mobiltelefonos és számítástechnikai kiegészítőiről ismert, két különleges termékkel készül 2025 első negyedévére. Az új Survivor Powerbank 7in1 76800 az egyik leginnovatívabb és legfunkcionálisabb hordozható töltőmegoldás, amely nemcsak a mobil eszközök kábeles töltését, hanem laptopok, autós szivargyújtók és 12 V-os eszközök, valamint a vezeték nélküli Qi töltést is támogat, maximum 15 W teljesítménnyel. Emellett a márka új optikai meghajtója a fenntarthatóságra helyezi a hangsúlyt, újrahasznosított alapanyagok felhasználásával. A széleskörű kompatibilitás érdekében a csomag egy USB-C – USB-A adaptert is tartalmaz.
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.