4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia
Túlélőkészlet?! Evolúció?! Közösségi hálózatok?! Térbeli írástudás?!
Az előző DE! konferenciák sikere egyértelművé tette, hogy valóban nagy szükség van az információs társadalom aktuális eredményeinek, kihívásainak összefoglaló elemzésére. Az idei, konferenciára a Hotel Gellértben, 2010. november 18.-án kerül sor.
A Digitális Esélyegyenlőség (DE!) program célja 2007 óta, hogy a legújabb, 2010 novemberében közzé tett Digitális Magyarország kormányprogrammal összhangban segítse az információs társadalom fejlődését, az évek során kialakult digitális szakadék betemetését az életminőség és az ország versenyképességének javítása érdekében.
Az idei, sorban a negyedik konferencia elsősorban azokat a változásokat mutatja be, amelyek a felhasználók és az informatikai eszközök közötti kapcsolat módjában következnek be, ily módon befolyásolják a digitális esélyegyenlőség alakulását. Kiemelt téma lesz a mobilszolgáltatások, a közösségi hálózatok és a videó kommunikáció szerepe a mindennapokban.
Hagyományaik szerint ekkor kerül sor az NJSZT által alapított Neumann-, Tarján-, Kalmár- és Kemény János- díjak ünnepélyes átadására is.
A konferenciáról az eddigi gyakorlatnak megfelelően élő internetes közvetítést terveznek, amelyet a konferencia után is elérhetővé tesznek a szervezők.
Az NJSZT támogatásával a konferenciára jelenik meg a Scolar Kiadó gondozásában, „Az internet a kockázatok és mellékhatások tekintetében” c. könyv, amelyet a regisztrált résztvevők ajándékba kapnak. A könyv a konferencia után megvásárolható lesz az NJSZT titkárságán.
Részlet a fülszövegből: „Az elmúlt húsz évben kialakult egy új, széles utakat biztosító virtuális világ, az internetes hálózatoké. Hogyan védjük meg az itt közlekedőket? Hogyan hívjuk fel a figyelmet a veszélyekre és a kockázatokra? E könyv szerzői úgy gondolják, hogy ki-ki a maga szakterületén tud valamit, amit ha elmond az internethasználóknak, segít megóvni őket sok későbbi „ütközéstől”, balesettől, problémától, a kockázatoktól és a mellékhatásoktól.”
További információ szakmai kérdésekben: Alföldi István, titkarsag@njszt.hu, 1-472-2730
Szervezéssel kapcsolatban: Aranyosné Varga Gabriella, aranyos@njszt.hu, 1-472-2733
Házigazda: Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT)
Fővédnök: Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke
Tervezett program és online regisztráció: www.njszt.hu
A részvétel ingyenes, DE! regisztrációhoz kötött.
Kapcsolódó cikkek
- NJSZT: Csatlakozás az EB információs társadalmat építő menetrendjéhez
- Digitális esélyegyenlőség: hány hét van még hátra?
- E-Magyarország, e-kormányzat: számvetés és jövőkép
- Digitális esélyegyenlőség: Hol áll Magyarország? Mit tettünk eddig és merre tartunk?
- 10 éves az Internet Hungary!
- Elnökségi ülést tartott az ICT Parlamenti Világközpontja Budapesten
- Web 2.0 konferencia a T-Home támogatásával
- Magyar Fogyasztó Szabadidő konferencia
- BarCamp: nincs többé unalmas konferencia
- Az előremenekülés útja az információs társadalom?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már általános iskolában bevezetnék a drónképzést
Az FPV (azaz First Person View, vagyis első személyű, azaz belső nézetű) drónok csak néhány éve kezdtek el szélesebb körben ismertté válni és történelmük sem nyúlik hosszú évtizedekig vissza. Egy friss kutatás azonban azt mutatja, hogy egyre népszerűbbek a lakosság körében és egyre többen tervezik, hogy vásárolnak ilyet. Nem csoda hát, hogy a meghatározó hazai gyártó és forgalmazó cégben felmerült a széles körű oktatás gondolata is.
A Jövő IT-tehetségei versenyeztek az Aruba Cloud Hackathonon
Az Aruba Cloud, Európa vezető felhőszolgáltatója idén is sikeresen megrendezte innovatív programozói versenyét, az Aruba Cloud Hackathont. A 24 órás megmérettetésen felsőoktatásban tanuló hallgatók mérhették össze tudásukat és kreativitásukat, miközben izgalmas feladatok megoldásán dolgoztak.
A teljesítmény művészete: a nagy precizitás ultraszéles panorámája
A Porsche Design és az AGON by AOC, a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája bejelentik legújabb együttműködésüket: ez a Porsche Design AOC AGON PRO PD34 gaming monitor.
Így válhatnak tökéletessé az adatközpontok!
A „Power of Six” hat alapelvet takar, amely az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat adatközpontok tervezése során alkalmazott szisztematikus megközelítése. Holisztikus szemlélete úgy teremt hozzáadott értéket, hogy összehangolja a vállalat megoldásait a felhasználók energiainfrastruktúra-igényeivel, miközben támogatja őket a tökéletes, öntudatos és önmagát optimalizáló adatközpont megvalósítása felé vezető úton. Az Eaton szakértői azt a kérdést járták körül, hogy miként csökkenthető a tervezési kockázat és a rendszer komplexitása, illetve hogyan optimalizálható az adatközpont teljesítménye az alábbi rendszertechnikai elvek alkalmazásával.
Már több mint 150 helyen kellett kikapcsolnia az áramot az E.ON-nak
Csütörtök reggelig több mint 150, a Duna áradása miatt veszélyeztetett helyen kapcsolta ki biztonsági okokból az áramot az E.ON Hungária Csoport. Az óvintézkedéseket az ügyfelek élet- és vagyonbiztonságának megóvása indokolja.