Letölthető az új Opera 11 béta
Az Opera Software kiadta következőgenerációs böngészőjének legfrissebb béta változatát. A szoftver a jelenleg használatos 10.63-as verziószámú változatnál jelentősen kisebb és gyorsabb is lett, annak ellenére, hogy az Opera szoftverei már eddig is gyorsaságukról voltak híresek. A sebességnövekedés az átszabott JavaScript és HTML5 kezelés mellett a kiegészítők újszerű kezeléséből adódik. Ez eddig nem éppen az Opera szakterülete volt, a cég lassan integrálta a szabadabban használható bővítményeket, ami vissza is vetette a szoftver térhódítását. Többek között ennek köszönhető, hogy az Internet Explorer egyik legrégebbi ma is elérhető alternatívája a kezdeti apró piacrészesedést alig tudta növelni, míg a Firefox időközben Európában népszerűbb lett, mint a Microsoft szoftvere, és a legfrissebb induló, a Chrome is folyamatosan hizlalja részesedését. Ezen is segíthet az új Opera 11, mely komfortosabban kezeli a bővítményeket, ám csak akkor tölti be őket, amikor valóban szükség van rájuk, többek között innen ered a sebességnövekedés. A tovább gyorsult böngészőben átrendezték a füles böngésző funkciókat, az egyszerre sok oldalt nyitva hagyó felhasználók a jövőben csoportokba rendezhetik a füleket, a Firefoxból Tab Candy, illetve Tab Panorama néven ismerős megoldással úgy teremthetnek átláthatóbb felületet, hogy nem kell bezárniuk megnyitott oldalakat. A 9,6 MB-os szoftver regisztráció nélkül, mindenki számára elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Különleges Opera Mini a Vodafone-nál - Nem csak okostelefonhoz!
- Közösségi funkciók és mobilfizetési megoldások az új Opera Mobile és Mini böngészőkben
- Opera 11.10: a turbót turbósították tovább
- Megjelentek az Opera mobilböngészők legújabb változatai
- Letölthető a stabilizált, kijavított magyar kezelőfelülettel rendelkező, Opera 11.01
- Kipróbálható az Androidra szánt Opera böngésző
- Külsős kiterjesztéseket is támogat majd az Opera 11
- Itt az Opera 10.6, a leggyorsabb böngésző
- Az Opera is gyorsabb a krumplinál
- Opera Mini az iPhone-hoz - kérdés, hogy az Apple engedi-e
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.