Új rendszerfelügyeleti megoldás a Fujitsutól
A Fujitsu piacra lépett bevált szerverfelügyeleti megoldása, a PRIMERGY ServerView Suite legújabb verziójával. Napjaink kihívásokkal teli környezetében az informatikának cégmérettől függetlenül folyamatosan nagy teljesítménnyel kell támogatnia a vállalat működését. Ebben segít a ServerView Suite a Fujitsu PRIMERGY szervereire és ETERNUS tárolórendszereire épülő fizikai és virtuális IT-infrastruktúrák egyszerű, gyors és gazdaságos központi felügyeletével. A megoldás intelligens és innovatív rendszerfelügyelettel javítja a végfelhasználói produktivitást.
Az új verzió jobb használhatóságot, új, korszerű biztonsági és felhasználókezelési jellemzőket biztosít, és magasabb szinten támogatja a virtualizált erőforrás-gazdálkodást, például a Common Information Model (CIM) és Citrix XenServer környezeteket. Emellett új jellemzőket biztosít a különálló szerverek költséghatékony felügyeletéhez.
A teljesen áttervezett, jobban használható felület innovatív, könnyen kezelhető navigációs jellemzőkkel fokozza a rendszergazdák munkájának produktivitását és eredményességét. Az ügyfelek számára további előnyt jelent a szerepkör-alapú felhasználókezelés és az egyszeri bejelentkezés az összes ServerView komponensre. A fejlesztések nyomán egyszerűsödik és hatékonyabb lesz az IT-felügyelet és javul a biztonság. A meglévő könyvtárszolgáltatások (Directory Services) felé nyújtott interfész révén a szerverek könnyen integrálhatók az IT-környezetbe és alkalmazkodnak a teljes vállalati szervezetre kiterjedő IT-biztonsági szabályokhoz.
Egyre több vállalat használ szerverarchitektúrájában vegyesen fizikai és virtuális erőforrásokat. A ServerView segítségével ezek az erőforrások egyetlen megoldással felügyelhetők – komoly fejlesztésekkel a VMware és Citrix XenServer felhasználók számára.
Az új ServerView támogatja a CIM felügyeleti szabványt, ezáltal megbízhatóbbá, biztonságosabbá teszi a VMware ESXi-alapú környezetek figyelését és menedzselését. A rendszergazdák egyazon felületen jeleníthetik meg az összes virtuális és fizikai gépet. Az adminisztrációt egyszerűsíti, hogy a rendszer automatikusan csoportosítja az ESXi hostokat. Az új verzió kibővíti a Citrix XenServer szervervirtualizációs platformhoz nyújtott támogatást. A Citrix Pooling koncepció teljes körű támogatása és a XenServert futtató gépek konzisztens megjelenítése biztosítja az együttműködést a XenCenter felügyeleti interfészével.
A ServerView System Monitor bevezetése hatékonyabbá teszi a földrajzilag elszórt, különálló szerverek felügyeletét. Az új komponens rendkívül kevés memóriát igényel és folyamatos rendszerfigyelést végez. Az állapotinformációkat helyi kijelzőn keresztül közli, és fizikai riasztásokkal figyelmeztet a szerverhibákra. Ily módon az informatikához kevésbé értő dolgozók is egyszerűen használhatják, ami anélkül csökkenti az adminisztrációs költségeket, hogy ennek az átfogó felügyeleti képességek látnák kárát. A ServerView System Monitor minden olyan PRIMERGY szervert támogat, amely futtatja a ServerView Agents for Windows megoldást.
A PRIMERGY ServerView Suite szoftvert a világon mindenütt az új PRIMERGY szerverek csomagjának részeként szállítja a vállalat. A kevesebb mint 30 perc alatt telepíthető alkalmazás ingyenesen letölthető a következő címről: http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html
További információ a PRIMERGY ServerView szoftverről:
http://ts.fujitsu.com/products/standard_servers/system_management/svs_index.html
Kapcsolódó cikkek
- Fujitsu: szemüveg nélküli 3D asztali PC
- Emberközeli interfész a Fujitsu-tól
- Fujitsu modellfrissítés: zaj kiiktatva
- Új Fujitsu szerver mikrovállalkozásoknak
- Milyen legyen egy notebook két év múlva?
- Újabb Fujitsu Primergy szerverek teljesítik az Energy Star szigorú tanúsítási követelményeit
- Megoldás a forráshiányra: felhő alapú IT szolgáltatás
- 75 éves a Fujitsu
- Új Fujitsu Lifebook táblagépek
- A Fujitsu időseknek való számítógéppel rukkolt elő
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB bemutatja legújabb okosotthon-termékét
Az ABB bejelentette a OneTouch érintőképernyős kezelőpanel piacra dobását, amely zökkenőmentesen integrálja egyetlen eszközbe az okosotthon- és a kaputelefon felügyeleti rendszereket.
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.
Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.