A Firefox megelőzte az Internet Explorert
Az Internet Exploreren, a Microsoft internetes böngészőjén hosszú győzelmi menet után első alkalommal kerekedett felül egy fontos földrajzi régióban egy másik böngésző program, nevezetesen a nyílt forráskódú Firefox.
A StatCounter kimutatásai szerint a Firefox Európában 38,1 százalékos piaci részesedésre tett szert 2010 decemberében, szemben az Internet Explorer 34,52 százalékos részesedésével. A StatCounter az alapján állítja fel statisztikáit, hogy milyen böngészőt használnak a felhasználók az internetes oldalak megtekintéséhez.
Az internetes böngészők legelső csatáját a Microsoft nyerte, amikor az Internet Explorert integrálta saját Windows operációs rendszerébe, és így megsemmisítő csapást mért egyetlen versenytársára, a Netscape-re. Ezt követően az Internet Explorer átmenetileg 95 százalékos piaci részesedésre is szert tett mielőtt megjelent volna az első igazán komoly konkurens, a Firefox.
A böngészők versenyében jelenleg a Google Chrome és az Apple Safari rendelkezik jelentősebb piaci részesedéssel.
Kapcsolódó cikkek
- Itt a Firefox első verziója Androidra!
- LunaScape 6.51
- Firefox 5.0: biztonságosabb, de érdemjegye még nem ötös
- Az IE10-zel akár nosztalgiázni is lehet majd
- Keddre várható a Firefox 5.0 béta előtti verziója
- A Firefox4 megelőzte az IE9-et
- Megjelent a Firefox 4.0
- Kétmilliónál több IE9-letöltés 24 óra alatt
- Internet Explorer 9 – Visszahozza a felfedezés örömét
- Megjelent a FireFox 4 RC verziója
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.