Túl a tízmilliárdon
Az angliai Gail Davis nyerte el az Apple 10 ezer dolláros App Store-ban felhasználható ajándékutalványát azzal, hogy ma reggel az ő letöltésével érte el az Apple a bűvös 10 milliárdot, ennyi szoftvert töltöttek le az App Store-ból annak nem egészen három évvel ezelőtti megnyitása óta.
Az online szoftverbolt 2008 júliusában 500 alkalmazással nyílt meg, ma pedig már 350 ezer ingyenes és fizetős alkalmazást tölthetünk le innen. (Ha mindegyikről számot akarna adni a "Napi iPhone-alkalmazás" című Facebook blog - ld. http://hirek.prim.hu/cikk/80425/ - akkor potom ezer évig ismertethetné a szoftvereket, s akkor még nem számoltunk a menet közbeni bővüléssel.)
A 10 milliárd felét 2010 júniusában érték el, a duplázásához alig bő félév kellett.
Kapcsolódó cikkek
- Csavarcsere a bütykölni vágyó iPhone-használók ellen
- Napi iPhone alkalmazás
- Hamarosan az amerikai iPhone-rajongók is választhatnak szolgáltatót
- A Iomega Szuperhőse megvédi az Iphone adatokat
- Visszatáncolt az Apple: mégsem lesz beépített SIM az iPhone-ban
- Apple blama: Sokan elaludtak Európában az iPhone miatt
- Magyar fejlesztői sikerek az Apple online szoftveráruházában
- A Vodafone Magyarországon is forgalmazza az iPhone 4-et
- Engedett az Apple: javítási garancia az összes uniós országában
- Ősszel már a Vodafone és a Telenor is árusítja az iPhone 4-et
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tengerjáró hajózás: Luxusélmény elérhető áron
Néhány éve még csak a luxus szinonimájaként gondoltunk a tengerjárós nyaralásokra, ma viszont az egyik legnépszerűbb utazási formává nőtték ki magukat. Aki egyszer kipróbálja ezt a különleges utazási módot, gyakran újra visszatér. Nem véletlenül: a tengeri hajózás sokkal gyorsabban fejlődik, mint más turisztikai szegmensek, és az előrejelzések szerint 2025-ben minden korábbi évnél többen vágnak bele egy ilyen kalandba.
Amikor a jövő megérkezik: autonóm drónok a csomagszállítás szolgálatában
Ha csomagszállító drónokra gondolunk, sokak lelki szemei előtt futurisztikus képek jelennek meg: lebegő szerkezetek hozzák a megrendelt terméket egyenesen a kertkapuhoz vagy az erkélyre. A valóság azonban ennél jóval árnyaltabb. A legnagyobb kihívás az, hogy ezek az eszközök önállóan, biztonságosan és megbízhatóan tudjanak tájékozódni a gyakran kiszámíthatatlan városi környezetben.
Így nyílik ki a világ a Széchenyi hallgatói előtt
Közel harminc hallgató vett részt a Széchenyi István Egyetemről azon az ötnapos nemzetközi tanulmányúton, amely során bevonatolási, szerszámgyártási és méréstechnikai technológiákkal ismerkedhettek meg Csehországban. A Pannónia Ösztöndíjprogram által támogatott képzés nagy sikert aratott a nemzetközi ipari partnerek körében is, ezért a Járműgyártás és Technológia Tanszék már a program folytatását tervezi.