Az iPad megeszi a Machintost reggelire?
2010 utolsó három hónapjában az Apple 7,33 millió tabletet adott el, majdnem a dupláját az ebben az időszakban eladott Mac számítógépeknek. Míg az iPad tavaly áprilisban jelent meg, a Mac több mint 25 éve van jelen a piacon. De vajon van-e még jövője a Mac-nek?
A kevesebb eladás ellenére a Mac (egyelőre) több bevételt termel, mint az iPad-ok: az Applenek 5,4milliárd dollár bevétele származott laptopok és desktopok, míg 4,6 milliárd dollár iPadek eladásából. Azonban nem lehetetlen, hogy a következő hónapokban, ha kijön a második Apple iPad, a tabletek eladásából több bevétel érkezik majd, mint a Mac gépekéből.
De hát nem mindegy az Apple-nek, hogy miből csinál pénzt? A befektetők és pénzügyi szakemberek nem így gondolják. Ugyanis a Mac számítógépek sokkal nagyobb haszonkulccsal kerülnek eladásra, nyereségesebbek, mint az iPad-ek. Egy Mac eladásából körülbelül 40% a nyereség (ami több, mint 999$-t jelent), míg egy iPad eladásából 25% haszon lesz (499$-tól 829$-ig).
Az Apple azonban nem csak hardverrel foglalkozik. Az iPad-ekhoz eladott digitális tartalmak és szolgáltatások növelik a nyereséget. Ezenkívül az iPad-ek népszerűsége növelheti a Mac számítógépek eladásainak számát, ahogy azt korábban az iPod megjelenése is tette.
Több PC gyártó cég is aggódik amiatt, hogy a tabletek terjedésével a személyi számítógép piaca egyre fogy. Mika Katagawa, a Gartner oldalán azt állítja, hogy 2014-re a PC piac 10%-a a tabletekhez kerül.
Hogy mit hoz a jövő, milyen gazdasági stratégiát választ az Apple, még nem lehet tudni. Egyelőre a hardver- és szoftverfejlesztés egyaránt fontos a cég számára, és a kettő együtt vonzza a vásárlókat.
Kapcsolódó cikkek
- Dupla vagy semmi?
- Lehet, hogy már február elsején jön az új iPad?
- Tasztatura az iPAD-tokban
- Vízkereszt, vagy amit akartok - január 6-án indul a Mac App Store
- Apple iPad II kamerákkal felszerelve
- 43 millió forintért kelt el az ős-Apple gép
- A Mac gépeken sem lesz Flash
- iLife '11 programcsomag frissített iPhoto, iMovie, GarageBand alkalmazásokkal
- Notebookokkal erősít az Apple
- Nem lesz Apple Java a Mac OS X Lion-ban
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
A Yettel az árvíz elleni védekezést segítve úgy döntött, hogy öt napra ingyenes korlátlan adatkeretet biztosít ügyfelei számára.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.
Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása
A rendkívüli közgyűlés határozata értelmében néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytatja működését a Kulcs-Soft.