Kínában lekapcsolták a netről Egyiptomot
Miközben már úgy gondoltuk, hogy senki nem zárhatja az információkat berlini fal mögé, az egyiptomi hírzárlat mellett meglepő hírt kaptunk a kínai nagy fal mögül is: a Sina, Tencent és Sohu internetszolgáltatókhoz tartozó mikroblog-szoftverek keresőiből törölték az "Egyiptom" kifejezést.
Mint azt több megközelítésben is hírül adtuk, az egyiptomi kormány a hétvégén megpróbálta a megmozdulások szervezőit az internet és a mobilszolgáltatás teljes leállításával elszigetelni egymástól és mozgatott tömegektől
Bár a műveletnek a zavargások terén semmi eredménye nem volt, azt, hogy a kikapcsolást mennyire száz százalékosan sikerült megvalósítani, az alábbi képünk is mutatja.
Nem gondoltuk azonban, hogy szinte egyidejűleg azzal, hogy az adatforgalom leállt Egyiptomban, akad a Földön még egy ország, amely a véleménynyilvánítás és szólásszabadság mindeddig példátlan korlátozását nem elitéli, hanem egy picit rá is tesz: Kína - ha egyelőre nem is az egyiptomihoz hasonló mértékben - de elkezdte fékezni a véleménycserét Egyiptomról.
Ha egy kínai twitterező/blogger megpróbál rákeresni Egyiptomra, ezt a választ kapja a keresőtől: "Összhangban az idevonatkozó törvényekkel, rendeletekkel és politikával a keresés eredménye nem jelenik meg."
Kipróbáltuk a http://english.sina.com/ weboldal beépített Google keresőjét is, ott viszont csak 2010 augusztusa előtti hírek jöttek a felszínre, ennyi késleltetéssel már biztos nem okoznak zavart a távoli események Pekingben. Kínában megállt az idő, s ha úgy látják, hogy máshol nem, akkor sincs vész, ha virtuálisan is, de ők megállítják...
Kapcsolódó cikkek
- Ugrásszerűen megnőtt a mikrobloggerek száma Kínában, regisztrálniuk kell
- Több mint félmilliárd az internetfelhasználók száma Kínában
- Egymást perli a két legnagyobb videómegosztó portál Kínában
- Aki számít, az fent van a Sinán, a "kínai Twitteren"
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (2. rész)
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (1. rész)
- Már több mint félmilliárd kínai internetezik
- Kína: 940 millió mobilhasználó
- Egyre kevésbé tudnak írni a kínai fiatalok
- És ismét lőn világosság
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.
SAS Viya Workbench fejlesztői környezet: Robusztus AI modellek fejlesztése egyszerűbben
A fejlesztőknek és modellezőknek szánt SAS Viya Workbench egy önkiszolgáló, igény szerinti számítási környezet adatelőkészítésre, feltáró adatelemzésre, valamint analitikai és gépi tanulási modellek fejlesztésére.
Fontos elismerést söpört be a hamarosan nálunk is kapható OMODA autók gyártója, a Chery
Az autóipari szereplők közül a Chery érdemelte ki a Kantar BrandZ Shanghajban megrendezett kínai gáláján a „Pioneering Chinese Global Brand” elismerést. A Chery elkötelezett a globális jelenlét mellett, ennek eredményeként világszerte már több mint 80 országban kaphatók a termékeik. Hamarosan Magyarországon is megkezdik a közel 20 fejlett intelligens vezetéstámogató technológiával felszerelt OMODA 5 értékesítését.
Megújult a TAP Portugal stopover programja
Izgalmas lehetőséget kapnak most akik Amerika felé repülnek. A portugál nemzeti légitársaság megújult stopover programjával ugyanis most egy repülőjegy áráért nemcsak az amerikai célállomásra, például Miamiba lehet eljutni, de Lisszabont is felfedezhetjük út közben. A legjobb az egészben, hogy ehhez nem kell külön fizetni az extra megállóért, így néhány napot eltölthetünk Portugália fővárosában, mielőtt tovább repülnénk.