Obama látogatása az Intelnél

Széll Zoltán, 2011. február 20. 16:19

A hét utolsó munkanapján Barack Obama elnök látogatást tett az Intel Chandlerben (Oregon) lévő részlegénél, ahol a világ egyik legnagyobb és legfejlettebb félvezető kutató- és gyártóegysége található. Az elnök Paul Otellini, a vállalat első emberének (CEO és elnök) meghívásának eleget téve látogatott el az Intelhez. A lapkagyártó óriás nagyon sokat tesz azért, hogy az USA a világ leginnovatívabb és legversenyképesebb állama legyen. Ezért minden évben hatalmas összegekkel támogatja az oktatás teljes vertikumát (alap, közép és felső).

Paul Otellini a Obama elnök látagatása alkalmából elmondott beszédében megjegyezte: „Nagy megtiszteltetés Obama elnök látogatása. Államunkban (Oregon) ez a vállalat építi a leginnovatívabb gyárakat, amelyek Amerika gazdaságának szívét képezik ebben a században. Mi úgy véljük – Obama elnök osztja ezt a nézetünket – hogy az innovációs kultúrával képesek vagyunk egy vibráló gazdaságot fenntartani, amely a jövő iparán alapul.”

Az Intel oregoni részlegében több mint 15000-en dolgoznak. Az Intel az állam legnagyobb privát személye. Segíti az állam gazdasági növekedését és azt, hogy Oregon vezető pozícióban legyen sok területen (természet megóvása, kutatás-fejlesztés és gyártás).

Obama elnök megtekintette az Intel Fab D1D gyárát, amely a vállalat Romler Acres kampuszán található.Az Intelnek a többi fejlett félvezetőgyára Oregonban, Arizonában, Új-Mexikóban  és más államokban van. Ilyen világ-osztályú gyárak képesek szállítani versenyképes előnyt a legfejlettebb tranzisztorok területén, amelyek segítik az USA exportjának növekedését a világpiacon. Az USA félvezető iparának vállalatai az Egyesült Államok vezető exportőrei az utolsó öt évben.

Paul Otellini Obama elnök látogatása alkalmából elmondta, hogy az Intel 4000 munkahelyet „teremt” amerikai alkalmazottak részére az USA-ban 2011-ben. Ezek a munkaerők elsősorban a termékfejlesztés és az R&D területén dolgozhatnak majd. Otellini bejelentett egy hatalmas beruházást is: az Intel több mint 5 milliárd dolláros költséggel egy szilíciumszelet gyárat épít az USA-ban (Chandler, Arizona), ahol a jövő mikroprocesszorait készítik majd. A tervezett Fab 42 üzembehyezése idején a világ legfejlettebb, nagy mennyiségben termelő félvezető gyára lesz és építése, valamint üzemelése során az dolgozók ezreinek kínál majd biztos és tartós munkahelyet Arizonában.

„Ez az új gyár központi szerepet játszik majd az Intel vezetőszerepének kiterjesztéséhez a félvezetőgyártás területén” – mondta Otellini. „A tranzisztorok és lapkák produkálják majd a legdinamikusabb platformot az innovációhoz, amelyet a vállalat készített. Ezek együtt lehetővé teszik a mainál sokkal nagyobb képességű számítógépek, közhasználatú elektronikus készülékek, mobil eszközök és következő generációs robotok előállítását, valamint sok ezer egyéb – ma még ismeretlen – alkalmazás támogatását.”

A Fab 42  jelű gyár építése 2011 közepén kezdődik és előreláthatóan 2013-ban fejeződik be. Brian Krzanich alelnök és vezérigazgató elmondta, hogy ez a gyár, amikor megkezdi a működését olyan technológiát használ, amely lehetővé teszi olyan tranzisztorok készítését, melyek minimális mérete 14 nanométer. Az Intel az új gyárral biztosítani tudja, hogy a felhasználók a legfejlettebb termékeket vásárolhassák, amelyek  nagy mennyiségben készülnek. A páratlan lehetőség és a beruházás mérete a gyártásban, segítik az Intel vezetőszerepét és az innováció „hajtását”.

Kulcsszavak: Intel +céginfo

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást

Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére. 

2024. szeptember 10. 15:26

ABB innovatív töltési megoldások és hazai tervek az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapján

Szeptember 9. immár ötödik éve az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapja, amelyet 2020-ban az ABB kezdeményezett. Idén a világnap alkalmából Márgus Norbert, az ABB Digitális & E-Mobilitás üzletág fejlesztési specialistája volt a Villanyautosok.hu heti podcastjának, a Villanyórának a vendége.

2024. szeptember 10. 10:21

Adatvezérelt, AI-alapú ügyfélélmény és döntéshozatal: a GBS jövője

Hazánkban több, mint 200 üzleti szolgáltató központ működik, amelyekkel szemben folyamatos elvárás az innováció az anyacégek részéről. A magas követelményeknek való megfelelés érdekében e cégek számára elsődleges fontosságú az olyan új technológiák gyors és hatékony adaptációja, mint a mesterséges intelligencia (AI – artificial intelligence) – a Deloitte szakértői szerint.

2024. szeptember 9. 16:41

Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton

Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván. 

2024. szeptember 9. 11:35

Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók

A mesterséges intelligencia hatékonyabbá és könnyebbé teszi a munkájukat, de a szakmájukat a következő években nem tartják teljesen helyettesíthetőnek vele – ez a megkérdezett magyar szövegírók és újságírók általános vélekedése a Corvinus egyetem friss kutatása szerint. A válaszadók önbizalma erős, alkalmazkodóképesebbnek tartják magukat másoknál a területükön.

2024. szeptember 9. 09:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom

2024. szeptember 9. 13:10

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

2024. augusztus 14. 10:27

Már több, mint 1,2 milliót lopnak el egy-egy család számlájáról a csalók

2024. augusztus 13. 12:03