Kiemelt helye van Magyarországnak a Samsung világában
A Samsung világában kitüntetett helye van Magyarországnak, a dél-koreai cég itt nyitotta meg több mint húsz évvel ezelőtt az első európai gyárát, s azóta a kezdeti 10 millió dollárról 4,3 milliárd dollárra növelte itteni bevételét - mondta Seok Pil Kim (Szeok Pil Kim), a Samsung Electronics európai elnöke a Samsung Forum 2011 budapesti rendezvényének hétfői megnyitóján.
A Samsung Európai Regionális Konferenciája a dél-koreai cég legnagyobb high-tech rendezvénye Európában, amelyen a legújabb fejlesztéseket mutatja be.
Az egyhetes rendezvény megnyitóján részt vevő Schmitt Pál köztársasági elnök beszédében elmondta: öröm, hogy az igényességéről híres Samsung az elmúlt két évtized során jelentős beruházásokat hajtott végre Magyarországon, s több kulcsfontosságú gyártást telepített ide.
Aláhúzta, a gödi, a jászfényszarui és a szigetszentmiklósi egység több ezer magyar embernek ad hasznos, modern körülmények között végezhető, értelmes munkát.
Elmondta: a világ egyik legnagyobb vállalatbirodalmának jelenléte növeli a magyar gazdaság erejét, s példát mutat más befektetőknek is.
A köztársasági elnök, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjaként elismerését és köszönetét fejezte ki a Samsung nemzetközi szinten mutatott társadalmi felelősségvállalásért, s azért, hogy a nemzetközi és a magyar olimpiai mozgalom kiemelt támogatója.
Kapcsolódó cikkek
- Szlovákiában bővít a Samsung
- A Samsung is rekordnyereséget ért el
- A Samsung Electronics élén visszatér cégéhez az adócsaló Lee Kun-hee
- Tíz százalékos részt akar a Samsung a hordozható gépek piacán
- Fizetésképtelen a Qimonda, bajban az Infineon, veszteséges a Samsung
- 44 százalékkal csökkent a Samsung profitja
- A Samsung visszavonta a SanDisk megvételére tett ajánlatát
- Kikosarazta a Samsungot a SanDisk
- A Samsung megvenné a SanDisket
- Három év felfüggesztettet kapott a Samsung exelnök
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A dentsu bemutatta a 2025-ös év 10 fő médiatrendjét
A dentsu globális kreatív-, marketing- és médiaügynökségi hálózat idén 15. alkalommal tette közzé immár hagyományosnak számító elemzését a következő évre várható médiatrendekről. A „The Year of Impact” címet viselő kiadvány, amelynek összeállításában a dentsu médiaügynökségeinek, a Carat, a dentsuX, illetve az iProspect cégek szakemberei vettek részt a világ minden tájáról, tíz fő médiaipari tendenciát azonosít be, amelyek négy átfogó témakör köré csoportosíthatók: (1) a generatív mesterséges intelligencia (AI) valós hatóerővé vált, (2) a történetek egyre kiterjedtebb stratégiai szerepet kapnak, (3) felértékelődik a minőség, illetve (4) a technológia és az alkalmazási szokások eltérően oszlanak meg a különböző régiókban.
Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
Járműveink, városaink és közlekedési rendszereink fenntarthatósága olyan integrált megközelítést kíván, amelyben az ipar, a természet- és társadalomtudományok, valamint a művészetek képviselői egymással összefogva keresik a válaszokat a jövő kihívásaira. Ez a gondolat hívta életre a Kognitív Mobilitás 2024 konferenciát, amelyet október 7–8-án tartották a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, a magyarországi Bosch csoport szakmai védnöksége mellett.
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.
A FirstPak az ABB-vel együttműködésben javítja fenntarthatóságát
Az elviteles készételekre szakosodott vendéglátóipari szegmens gyors növekedése miatt keletkező műanyaghulladék problémája mind Kínában, mind világszerte sürgősen szükségessé teszi az egyszer használatos műanyag felhasználásának csökkentését a szén-dioxid-csúcs és a karbonsemlegességi célok elérése, valamint a fenntartható fejlődés felgyorsítása érdekében. Kínában a problémát olyan szabályozás bevezetésével tervezik kezelni, amely 2025-re betiltja az egyszer használatos műanyag használatát.