A hallgatók együttműködnének az infokommunikációs államtitkárral
Nagy Dávid, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke és Horváth Dávid, az online kampányverseny győztese közös, az MTI-hez szerdán eljuttatott levelükben kifejtették: az elektronikus hallgatói választás már nem elképzelhetetlen, tavaly novemberben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem villamosmérnöki és informatikai karán a hallgatói választások már részben elektronikus úton történtek.
Mint írták, az e-szavazás kísérleti jelleggel zajlott, emellett a hallgatóknak lehetőségük volt arra, hogy hagyományos urnás rendszerben adják le a szavazatukat. A tapasztalatok alapján az elektronikus szavazás lehetősége - újszerűsége ellenére - 15-20 százalékkal növelte a szavazáson részt vevő hallgatók számát.
Kitértek arra: az egységes, több funkciót magában foglaló diákigazolvány-rendszer kialakítása nagy lendülettel indult több mint egy évtizede, de az elképzelés nem valósult meg teljes mértékben. Több felsőoktatási intézményben, könyvtárban és a hallgatók által gyakran látogatott intézményben sem használható többre a diákigazolvány, mint a személyazonosság és a hallgatói jogviszony igazolására, valamint néhány kedvezmény megszerzésére.
A gyakorlatban egy-egy szolgáltatás igénybevételekor az adott intézmény újabb azonosító kártyát állít ki, amelyért nem ritkán külön díjat számol fel. A levél aláírói szerint az egységes állampolgári kártya tervezett bevezetésével ezeknek a felvetett problémáknak az orvoslása a közeljövőben megoldódhat.
Hozzátették, hogy jelenleg több mint 360 ezer, felsőoktatásban tanuló hallgatót képviselnek, és szerintük olyan kérdéseket feszegetnek, amelyekkel időszerű lenne foglalkozni. Úgy vették észre, hogy Nyitrai Zsolt államtitkár nyitott az újításokra, ezért fordulnak hozzá - emelte ki Nagy Dávid.
A levél írói időpontot kértek az infokommunikációs államtitkártól, akinek várják a válaszát.
Kapcsolódó cikkek
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
- Infotér konferencia - Hoffmann: az informatika fontos eszköz, de a cél az emberközpontúság
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Egyre fiatalabb korban kezdenek internetezni a gyermekek
- A pedagógusképzés kötelező részévé kell tenni a médiaismereteket
- Több száz számítógépet kapnak soproni iskolák
- Informatikai konferencia a Kaposvári Egyetemen
- Horváth Dávid marad a NetMiniszterelnök
- Félmilliárdos uniós iskolai informatikai fejlesztés Szabolcsban
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális csend és szent hagyomány: búcsú, majd konklávé
Ma, 2025. április 20-én elhunyt Ferenc pápa. Az elcsendesedés, a búcsú után jön egy másfajta - immár digitális - csend: a pápaválasztás évszázados rituáléja a 21. században is megőrzi titokzatosságát, miközben a modern technológia új lehetőségeket teremt a titkok megőrzésére, a teljes információs zárlatra. A Vatikán szigorú informatikai intézkedésekkel védi a konklávé titkait, miközben a hívek világszerte digitális eszközökön keresztül követik az eseményeket.
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.