Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
Business & Technology konferencia
Az idén első alkalommal megrendezendő Business & Technology konferencia az informatikai vezetőknek és az informatikai beszerzések döntéshozóinak kíván áttekintést adni a jelen és a jövő technológiai kérdéseiről. A konferencia szervezői – az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és az itbusiness magazint kiadó IT-Business Publishing – arra vállalkoztak, hogy a hazai ict-piac szereplőinek bevonásával bemutatják azokat az infokommunikációs technológiákat és megoldásokat, amelyek ma alapvetően befolyásolják egy vállalkozás sikerességét. Az IVSZ tagvállalatok ügyfeleitől érkezett visszajelzések alapján a döntéshozók igénylik azokat a fórumokat, ahol egy helyen, szállítók széles körétől, időt megtakarítva kaphatnak átfogó képet az aktuális ict-megoldásokról.
A szakemberek saját informatikai terveiket, kihívásaikat nem csak a szállítókkal, de más vállalkozások IT-döntéshozóival is megvitathatják. Több hazai nagyvállalat első számú informatikai vezetője már jelezte, hogy részt vesz a rendezvényen, így magas szinten lesz képviselve a MOL, a Richter, a Sanofi, a Wienerberger, a Takarékbank és a NAV (korábban APEH) is.
A rendezvény kiemelt témája a mobileszközök vállalaton belüli szerepe, alkalmazása. A konferencia nyitásaként Dr. Beck György, az IVSZ alelnöke, a Vodafone Zrt. vezérigazgatója, Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom Nyrt. elnök-vezérigazgatója, Tóth Attila Zoltán, a MOL csoport informatikai vezetője és Sugár Mihály, a BellResearch vezető tanácsadója is ezt a témakört járja körül előadásában.
A konferencia további előadásait három nagy téma köré csoportosítva hallgathatják a résztvevők. Az első szekció előadásai olyan, az ict-piacon manapság divatos fogalmakat tárgyalnak, mint a mobilitás, a biztonság, a felhő-alapú megoldások szerepe a vállalatok mindennapjaiban.
A vállalati hatékonyságot növelő megoldások szekciójában egyebek mellett az üzletfejlesztés, pénzügyi szolgáltatások és a humánerőforrás-menedzsment területén alkalmazható ict-megoldásokat mutatnak be.
A résztvevők többek között olyan elismert szakemberektől hallgathatnak előadásokat, mint Budafoki Róbert (Central Europe On-Demand Zrt.), Inotay Balázs (Cellum Zrt.), Papp Péter (Kancellár.hu Zrt.), Kádár Sándor (Synergon Rendszerintegrátor Kft.) vagy Karaba Zoltán, a British American Tobacco közép-európai it-szolgáltatási vezetője.
A harmadik szekció a Deloitte és a NETvisor Zrt.-k szakértőinek vezetésével a közmű és energetika, a termelés és logisztika, valamint a kereskedelem és szolgáltatások területén működő vállalkozásoknak szól, és esettanulmányok segítségével ismerteti az adott szektor leglényegesebb informatikai feladatait és az azokra kínált megoldásokat.
Vályi-Nagy Vilmos, a NFM helyettes államtitkára, Vetési Iván, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatal elnöke és Kratochwill Péter, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség elnöke részvételével kerekasztal beszélgetés zajlik arról, hogyan valósítható meg az üzleti alapú döntéshozatal a kormányzati informatikában.
Az esemény zárásaként cégvezetőket és informatikai vezetőket ültetnek egy asztalhoz, hogy megvitassák, az üzleti oldal vagy az IT-részlegek irányítsák-e a beszerzéseket.
A konferenciához kapcsolódó "Born to be Mobile!" kiállításon a legújabb mobiltechnológiákat, - termékeket és szolgáltatásokat mutatják be.
A Business & Technology konferenciát és a Born to be Mobile kiállítást április 13-14-én rendezik meg Siófokon, az Azúr Hotelben. A konferencia honlapja http://www.businessandtechnology.eu/
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
- Dell: növekedést vár az idén az it-vezetők többsége
- A személyiszámítógép-eladások növekvő hányada táblagép
- Gartner: a vártnál jobban nőnek az it-kiadások az idén
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Tudatosabban költenek a cégek informatikára
- A vártnál kevésbé bővült a globális számítógéppiac
- HP: lassan tér magához a számítógép-piac
- Magyarország sikeréhez elengedhetetlen az infokommunikáció erősítése
- Az infokommunikációs stratégia állt a MENTA középpontjában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB bemutatja legújabb okosotthon-termékét
Az ABB bejelentette a OneTouch érintőképernyős kezelőpanel piacra dobását, amely zökkenőmentesen integrálja egyetlen eszközbe az okosotthon- és a kaputelefon felügyeleti rendszereket.
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.
Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.