Kinect-Art: művészet mozgásérzékelővel
A Microsoft Xbox 360 rendszeréhez használt Kinect mozgásérzékelő által kibocsájtott fények szabad szemmel nem láthatók. De egy infravörös szűrővel ellátott kamera segítségével Penven felfedezte az érzékelő által kibocsájtott apró fénypontok játékát.
Penven képein az emberek alakját fényes pöttyök borítják be, mely követi a mozdulatot, és kirajzolja a térbeli felületeket. „Érdekes volt látni, ahogy az emberi formák felismerhetők akkor is, ha csupán kis fényes pontokból állnak. Elbűvölt a fények játéka, a formák és a mélység ezen újfajta látásmódja. Inspirált az, hogy a Kinect számunkra láthatatlanul lát minket.” – mondja Penven a képeiről.
Penven önálló kiállításának címe: Tánc a láthatatlan fénnyel.
Kapcsolódó cikkek
- Leonardo pixelekre bontva
- Irodalmi hősök fantomképeken
- Győri üvegművész a brit üvegművészeti társaság online kiállításán
- Megújult az Írószövetség honlapja
- Sikerrel indult a Netszínpad
- Internetre gyűjtik az évszázados kínai irodalmi emlékeket
- Leonardo és Botticelli HD-ben
- Computer Art Forum 2010: a számítógépes grafika információs és technológiai találkozási pontja
- Function-X digitális művészeti találkozó és demoscene party
- Csúcstechnológia és művészet - Andy Warhol 3D-ben
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Valóban csak az elektromos autókon múlna a fenntartható közlekedés?
Stabilizálódni látszik a cégautóflotta-piac, az új autók beérkezése újra a régi ütemben zajlik, a folyamatosan emelkedő bérleti díjak azonban továbbra is kihívást jelentenek a cégeknek. Ennek ellenére a vállalatok is nyitnak az adott esetben drágább elektromos autók felé, de a céges flotta összeállítását még mindig a státusz és a pozíció határozza meg a valós használati igények helyett.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.
Egyre több cég fektet generatív mesterséges intelligenciába
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.
Autószerelés: a Széchenyi-egyetem oktatója készítette fel a szakmák világbajnokságán kiválósági díjat nyert fiatalt
Őri Péter, a Széchenyi István Egyetem munkatársa készítette fel a világ legjobb fiatal szakembereinek versenyén, a WorldSkills szakmai világbajnokságon autószerelésben kiválósági érmet nyert Tánczos Bencét, a győri Lukács-iskola tanulóját. Ebben segítségére volt a verseny korábbi magyar indulója is, aki ma már az egyetem járműmérnök-hallgatója.