Szalai Annamária első elnöki rendeletének célja a frekvencia díjak kiszámíthatósága
Tavaly decemberben nagy port kavart fel a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökének rendeletalkotási joga, amely azóta kikerült a reflektorfényből, mivel Szalai Annamária az első negyedévben nem hozott rendeletet. Az első elnöki rendeletet, amely a mobil-szolgáltatók frekvenciadíjait szabályozza, hétfőn - sajtótájékoztató keretében - ismerteti az NMHH elnöke.
A hétfőre tervezett eseményen Mátrai Gábor NMHH hírközlési elnökhelyettes mellett részt vesz Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom, Christopher Laska, a Telenor, valamint Beck György, a Vodafone vezérigazgatója; a mobil szolgáltatók első emberei beszámolnak az elnöki hatáskörben meghozott frekvencia díjrendelet mobilpiacot érintő hatásairól.
A korábbi rendelettel szemben az új rendelet leglényegesebb eltérése, hogy az új bázisállomások telepítése nem lesz kapcsolatban a frekvenciadíj összegével, így a szolgáltatókat a ferkvenciadíj nem ösztönzi arra, hogy csak sűrűn lakott területeken létesítsenek új cellákat.
A rendelet nem érinti a koncessziós szerződésben rögzített díjak mértékét.
Kapcsolódó cikkek
- Januárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma Magyarországon
- Népszerű a telefonon kötött biztosítás
- Ajánlattételi szakaszban van a 900 megahertzes frekvenciasáv árverése
- Az NMHH két jelentkezőt nem vett nyilvántartásba a 900 MHz-es sávra pályázók közül
- Novemberben nőtt a mobil-előfizetések száma
- Vodafone: megosztható mobil internet, nyomon követhető adatforgalom, új adatcsomagok
- 11 millió készülék generál mobilforgamat Magyarországon
- A mobilfizetés éve lesz 2012
- Júniusban tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma
- Travel & Surf – mától indul a T-Mobile kedvezményes adatroaming ajánlata
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Feltörekvő művészeket díjazott a HONOR Talents program
Európában első alkalommal, Helsinkiben került megrendezésre a HONOR Talents Global Design Awards díjátadó rendezvénye. A verseny a fiatal művészek fejlődését és kreativitását a technológia segítségével támogatja, inspirálja, és művészetüket a nemzetközi színpadon mutatja be.
Az év talán legvagányabb kollaborációját indította el a Billingo
2024 egyik legérdekesebb világpiaci trendje a márka együttműködések, azaz a kollaborációk kirobbanása volt. Ez a trend egyelőre inkább a külföldi és jellemzően a globális márkák életében volt látható, de már itthon is bontogatja a szárnyát. Egyre több kisebb és nagyobb márkánál jelent meg ez a típusú együttműködés, ahol a cél az, hogy a márkák kiaknázzák egymás erősségeit, új közönséget érhessenek el és növelhessék láthatóságukat a piacon.
Pénz, de honnan? 2024. Választhatsz a vissza nem térítendő pályázatokból is!
A GINOP Plusz 2.1.3.-24 Innovációs pályázati kiírás első fecskéje 70 milliárdos kerettel már pályázható a kkv-k és mikrovállalkozások részére. Csak a kiemelt régió vállalkozásai kaphatnak belőle innovációs képességük erősítése szándékával. Újdonság, hogy a marketing, értékesítés és logisztika is innovációként ismerhető el! A Pénz, de honnan? 2024 roadshow budapesti állomásán december 17-én is sok új kedvezményes, támogatott forrást hoznak az előadók Közép-Magyarország kkv-döntéshozóinak.
Instabil Li-ion akkumulátorok gyors észlelése
A Brady Corporation új, költséghatékonyabb megoldást kínál a tárolt instabil Li-ion akkumulátorok gyors észlelésére. A másodpercenként 0,5 °C hőmérséklet-különbség automatikus mérésére képes megoldás biztosítja a szükséges pontosságot és sebességet az instabil akkumulátorok elkülönítéséhez még azelőtt, mielőtt azok biztonsági kockázatot jelentenének.
A Samsung One UI 7 bétaverziója a mobil AI jövőjébe enged betekintést
A Samsung bejelentette a One UI 7 bétaverziójának hivatalos bevezetését, amely erőteljes mesterséges intelligencia funkcióival és egyszerűsített vezérlőfelületével a jövő bővíthető AI-ökoszisztémáinak előfutárának tekinthető. A One UI 7 jelentős előrelépést hoz azzal, hogy az élvonalbeli mesterséges intelligencia-algoritmusokat és a multimodális képességeket a felhasználói felület minden egyes kapcsolódási pontjába beépíti, egy olyan AI-platformot létrehozva így, amelyen minden interakció természetesnek és intuitívnak hat. A bétaverzió felhasználói elsőként tapasztalhatnak meg egy továbbfejlesztett, személyre szabhatóbb mobilélményt.