Business and Technology 2011 infokommunikációs konferencia Siófokon
A távközlés Magyarországon még messze nem merítette ki a fejlődési lehetőségeit, és továbbra is a gazdaság húzóágazata marad - vélték egybehangzóan a Business and Technology 2011 infokommunikációs konferencia előadói a szerdán elhangzott előadásokban.
A hagyományteremtő céllal megrendezett kétnapos konferencia és kiállítás szerdán kezdődött Siófokon, ahol az infokommunikáció felhasználói és az iparág képviselői információkat és eszmét cserélhetnek, valamint áttekintést kaphatnak az ágazat trendjeiről.
A rendezvény első napján Beck György, az IVSZ (Informatikai Vállalkozások Szövetségének) alelnöke, a Vodafone Magyarország elnök-vezérigazgatója a távközlés helyzetéről tartott előadást. Rámutatott, hogy az elmúlt évek során ez az iparág minden területén folyamatos, dinamikus növekedést mutatott, és még nagy lehetőségeik állnak előtte. Elmondta, hogy jelentős gyártási kapacitás költözött és még költözhet Magyarországra. Az IKT (infokommunikációs technológiák) szektor súlya jelentős, a magyar GDP 6 százalékát adja, amellyel jó helyen áll az ország európai viszonylatban - mondta el.
Beck György a különadóról szólva kifejtette, az iparág szereplői megértették, hogy a gazdasági válság áldozatokat követel, de "rossznéven" vették, hogy csak négy iparágat sújt a különadó - ami a távközlési iparág esetében 60 milliárd forint - a többiek "megúszták". Az ágazat profittermelő képessége a különadó miatt kérdésessé vált, de a távközlés továbbra is a gazdaság húzóágazata marad - tette hozzá.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója szerint a digitális tartalmak növekvő adatigénye és a hálózatba kapcsolt eszközök számának növekedése miatt a közeljövőben szélessáv-robbanás várható Magyarországon is. A szakember arról beszélt, hogy az iparági és a gazdasági szabályozás szereplőit ez nagy technológiai és üzleti kihívások elé állítja.
Vasváriné Menyhárt Éva, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára előadásában hangsúlyozta, hogy az államnak nagy szerepe van a digitális esélyegyenlőség biztosításában. Emlékeztetett arra, hogy már egymillió ember él az egyablakos ügyintézés lehetőségével, és a felhasználások tovább bővülnek. Adatai szerint jelenleg mintegy 4 millió ember van leszakadva a digitális íráskészség tekintetében, akiknek a felzárkóztatására képzési programokat, oktatást kell szervezni mind a lakosság, mind a kis- és középvállalkozások körében.
A helyettes államtitkár beszélt arról is, hogy melyek a legsürgetőbb tennivalók a digitális infrastruktúra fejlesztése terén. A szakvezetés 2014-es céljai között szerepel egyebek közt, hogy 2 millióval kevesebb digitális írástudatlan legyen az országban, 100 százalékos legyen a mobil szélessávú lefedettség, és az elektronikus közigazgatási rendszerek egységesen működjenek.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu műszaki igazgatója is előad a Simonyi Konferencián
- Nagynevű konferencia nagynevű előadókkal
- Zero-day törések az idei Ethical Hacking konferencián
- Távközlési miniszteri konferencia a kritikus információs infrastruktúrák védelméről
- Hungarológiai és információtechnológiai konferencia a Balassi intézetben
- Smartmobil 2011: előre tör az Android
- Közösségi vásárlás, m-commerce: VIII. Elektronikus Kereskedelem Konferencia
- Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
- Microsoft előadások az IT fejlesztés jövőjéről
- A képzelet ereje: TEDxDanubia konferencia Magyarországon
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.