Magyarországról is elérhető a Samsung okostelefonok szoftverboltja
A világ második legnagyobb mobiltelefongyártójának tekintett dél-koreai vállalat 2009-ben jelentette be, hogy saját fejlesztésű, nyílt forráskódú mobiltelefon-platformot fejleszt, és ezzel az új szoftverrel fog betörni az olyan okostelefonok közé, mint a Blackberry vagy az iPhone.
A Bada - amelynek koreai jelentése óceán - fejlesztését számos csúszást követően a Google Android operációs rendszer térhódítása is késleltette, azonban a Samsung szerint az új platformnak még ennek ellenére is van létjogosultsága, jóllehet a Samsung maga is gyárt olyan készülékeket, amelyek nem a Badát, hanem az Androidot támogatják.
A dél-koreai vállalat koncepciója szerint nem az alkalmazások száma, hanem azok minősége és személyre szabottsága határozza meg az operációs rendszer sikerét. Ezért a gyártó nem is aggódik amiatt, hogy a Bada Premium Store elnevezésű letöltő központjából jelenleg mintegy hatezer különböző ingyenes és fizetős alkalmazás közül választhatnak a felhasználók.
Elemzők szerint a dél-koreai cég megkésve lépett be az okostelefonok szoftverharcába, és ezért továbbra is nehézséget okozhat számára, hogy fejlesztőket találjon az új platformhoz.
A Samsung a kevésbé látványos fejlődést azzal magyarázza, hogy az online boltjába csak olyan szoftvereket enged be, melyek valóban biztonságosak és minden badás telefonon kifogástalanul működnek.
Kunos Balázs, a Samsung mobil üzletágának vezetője elmondta, hogy bár az Apple iOS és a Google Android platformjára is több tízezernyi alkalmazás érhető el, nem céljuk, hogy jópofának tűnő, de legfeljebb csak a letöltés után egyszer megnyitott programokkal töltsék fel áruházukat.
A badás készülékekre idén márciusig világszerte összesen 100 millió alkalmazást töltöttek le a felhasználók. A magyar nyelvre optimalizált programok száma jelenleg 25 körül alakul.
Kapcsolódó cikkek
- Samsung Galaxy S III: kerámia ház, 4,8 hüvelykes Full-HD képernyő, Android ICS és négy mag
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
- Három új mobil a Samsung La Fleur sorozatában
- A Fujitsu beszédfelismerésen alapuló információlekérő technológia okostelefonokhoz
- Samsung Galaxy S Advance – Két mag és Super AMOLED
- Samsung GT5690 Galaxy Xcover a Vodafone-nál
- Jön a fehér Samsung Galaxy Nexus
- Belépő szintű androidos mobil a Samsungtól – Galaxy M
- Samsung Galaxy S II – Érkezik az Android 4.0!
- Samsung Galaxy S II: rózsaszínben is
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Wolt és a Yettel együttműködése: Mobiltelefonok és tartozékok egy kattintásra
A Yettel új értékesítési csatornát nyitott: elsőként a hazai mobilszolgáltatók közül a Wolt alkalmazásán keresztül is rendelhetők feltöltőkártyás mobiltelefonok, SIM-kártyák és különféle tartozékok a Yettel üzletekből.
6 kreatív tipp a tavaszi fotók tökéletesítéséhez
A tavasz a megújulás időszaka, amikor a természet újjászületik, a fények szelídebbek lesznek, és minden tele van élettel. Ha szeretnéd egyedi módon megörökíteni ezt a gyönyörű évszakot, íme néhány fotózási tipp, amelyeket a HONOR neked válogatott össze:
Galaxy S25 Ultra: Zajok és csodák az Erzsébet téren
Egy rejtélyes fekete doboz jelenik meg a budapesti Erzsébet téren március 20. és 22. között. Ez a Zajtár, a Samsung pop-up bemutatója és kiállítása, ahol a látogatók felfedezhetik az idén debütáló Galaxy S25 Ultra okostelefon új AI-alapú funkcióit, egy egészen friss perspektívából. Az érdeklődők kipróbálhatják a készülékeket, különös figyelmet szentelve a Hangsávszerkesztő és az éjszakai videó funkcióknak, ráadásul a legszerencsésebbek megnyerhetik a vállalat csúcskategóriás készülékét.
Áprilisban érkezik a korszerűsített közlekedési mobilalkalmazás
Áprilistól elérhetővé válik a nagyközönség számára a MÁV+ névre keresztelt alkalmazás, melyet 1500 tesztelő már elkezdett próbálni. Az új app az év során fokozatosan éri majd el a teljes funkcionalitást. A tesztelés és az áprilisi premiert követően az app először a legnépszerűbb funkciókat kínálja, mindezt gyorsabban, egyszerűbben és modernebb felhasználói környezetben.
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.