Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
Az Identity Manager 4 Standard kiadása teljessé teszi a Novell személyazonosság-kezelő termékcsaládját, mellyel egyszerűbbé, gyorsabbá és olcsóbbá válik a felhasználói jogosultságok törvényi és egyéb előírásoknak is megfelelő biztonságos kiosztása és kezelése.
A Novell Identity Manager 4 Standard Edition termékével biztonságosabbá tehető a vállalati személyazonosság-kezelés és könnyebben teljesíthetőek a jogosultságok igénylésére, jóváhagyására és nyilvántartására vonatkozó törvényi, iparági és szervezeti előírások. A Standard kiadás immár a második tagja az Identity Manager 4 termékcsaládnak, a Novell személyazonosság-kezelési problémák megoldására kifejlesztett megoldásának. A Novell Identity Manager egységes keretrendszert biztosít a személyazonossági adatok, jogosultságok és jelszavak fizikai, virtuális és felhőalapú környezetekben történő kezeléséhez.
Az alkalmazások egyszerű integrálhatósága és a jogosultságigénylés hatékony automatizálása ma is fontos kívánalmak az informatikai szervezetek számára. Mindezek kielégítésére az új verzió egyesíti a szabályalapú felhasználói erőforrás-kiosztást az aktuális és a múltbeli állapotokra vonatkozó jelentésekkel, a megnövelt skálázhatósággal, valamint a Microsoft SharePoint és az SAP ERP rendszerekhez írt új csatolókkal. Az integráció a felhőalapú környezetek biztonságossá tételét is elősegíti, hiszen olyan szolgáltatásokhoz is csatlakozhat, mint például a Salesforce.com vagy a GoogleApps.
Kapcsolódó cikkek
- NOD32 Antivirus már Linuxra is
- A Novell fürtözéssel támogatja a HP-szervereket
- SUSE Manager: fejlett rendszerfelügyeleti eszköz Linuxra
- A Watson ereiben "Linux vér" folyt
- 200 hazai szakértői vélemény a megfelelőségi követelményekről
- Ingyenes adok-kapok: megnyílt a SUSE Gallery, a Linux-alapú szoftverkészülékek tárhelye
- Novell: rendszergazdai tevékenység szoftver felügyelete Unix és Linux platformon
- 123456 a leggyakrabban használt jelszó
- Elérhető a Novell SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 1
- 123456 - tud ennél jobb jelszót?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek lesznek a legfontosabb IT trendek 2025-ben
Idén a magyar vállalkozások számára a digitalizáció már nem csupán az innovációról vagy a jövő technológiai trendjeinek követéséről fog szólni. Az élesedő gazdasági versenyben és az infláció nyomására a cégek digitalizációs törekvéseit egyre inkább az üzleti pozíció megőrzése és a működési költségek optimalizálása vezérli majd. A NIS2 kiberbiztonság mellett továbbra is kulcsfontosságú lesz a felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia megoldások is fókuszban maradnak.
2025-ben is Top Employer minősítést kapott a Yettel
Sorozatban a második alkalommal szerepel a mobilszolgáltató a legjobb hazai munkáltatók listáján. Idén 20 hazai cég szerezte meg a független nemzetközi intézet, a TOP Employers Institute minősítését.
Ismét a világ legfenntarthatóbban működő vállalata lett a Schneider Electric
A Schneider Electric az első helyre került a Corporate Knights által összeállított, a legfenntarthatóbban működő vállalkozásokat bemutató százas toplistán. A vállalat az első olyan cég, amelyik duplázni tudott, hiszen 2021-ben egyszer már megszerezte ezt a pozíciót. A Schneider Electric 14. alkalommal szerepel a listán, hétszer pedig bejutott a legjobb tíz közé is, ami rekordnak számít az elektromos berendezéseket gyártók között.
Rovarok inspirálta mikrorobotok: A beporzás új korszaka
A Massachusetts Institute of Technology (MIT) kutatói 2025 januárjában mutatták be legújabb fejlesztésüket, a rovarméretű mikrorobotokat, amelyek forradalmasíthatják a mechanikus beporzás világát. Ez az úttörő technológia messze túlszárnyalja a korábbi generációk képességeit, hiszen hosszabb repülési időt, páratlan agilitást és rendkívüli precizitást biztosít. A fejlesztés ígéretes megoldás lehet a mezőgazdaság és az ökológia előtt álló modern kihívások leküzdésére, egyúttal új távlatokat nyitva a fenntartható élelmiszer-termelés terén.
Lassult az IT munkaerőpiac, kihívás a cégeknek a toborzás
Az IT szektor ment át az egyik legnagyobb változáson a munkaerőpiacon az elmúlt néhány évben. Míg a járványhelyzet alatt még különösen magas kereslet mutatkozott az informatikai területen aktív munkavállalók iránt, addig ez mostanra jelentősen csillapodott. A toborzás viszont továbbra is számottevő erőbefektetést igényel a HR szakemberek részéről, mert a munkavállalói aktivitás is mérséklődött – derült ki a Profession.hu Backstage podcast legújabb adásából.