Az OTE és a Deutsche Telekom ajánlatot tesz a Romtelecom részvényeinek megvásárlására
A görög OTE és a német Deutsche Telekom ajánlatot tesz a román államnak a Romtelecom távközlési vállalat még állami tulajdonában maradt részvényeinek megvásárlására - írta kedden a Hotnews román hírportál.
A portál Marius Fecioru román távközlési államtitkárt idézi, aki elmondta, hogy a jövő hét elején Bukarestbe látogat Michael Tsamaz, az OTE csoport vezérigazgatója, aki egyben az OTE részvényeinek mintegy 30 százalékát birtokló Deutsche Telekom alelnöke, és ajánlatot tesz a román állam tulajdonában maradt részvények megvásárlására.
A Romtelecom részvényeinek 54,01 százaléka a görög OTE tulajdonában van, a maradék 45,99 százalék pedig a román államé. Bukarestnek már régóta szándékában áll a részvénycsomag eladása, a korábbi tervek szerint a részvények egy részét tőzsdén jegyezték volna be, de e terv kivitelezését a román kormány rendszerint elhalasztotta.
A Hotnews piaci forrásokra hivatkozva azt írta: a görög vállalat ajánlata eléri majd a 350 millió eurót. Az államtitkár szerint a görög vállalat ajánlata után a román állam elemezni fogja a részvények értékét, és annak függvényében eldöntik, hogy eladják-e az egész csomagot, vagy kisebb pakettek tőzsdére való bejegyzése révén fokozatosan privatizálják majd a vállalatot.
Az OTE 1998-ban 675 millió dollárt fizetett a Romtelecom 35 százalékáért, majd 2003-ban a többségi tulajdonossá vált.
Kapcsolódó cikkek
- A Deutsche Telekom profitja 37 százalékkal esett
- Pozsonyban lesz a Deutsche Telekom új szolgáltatási központja
- Távozik a Deutsche Telekomtól a külföldi tevékenység vezetője
- A Slovak Telekom 15 százalékos állami részének tőzsdére vitelét ajánlják
- A Deutsche Telekom 1,4 milliárd euróért szerezheti meg a lengyel PTC-t
- Szolgáltató központot tervez a Deutsche Telekom a régióban
- Romániában az állam eladná részesedését a Romtelecomban
- Konkrét gyanú a Deutsche Telekom elnöke ellen
- Csökkent a Deutsche Telekom bevétele és nyeresége
- A Deutsche Telekom már profitra váltott
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Continental: Jövőbe mutató megoldások az Auto Shanghai 2025-ön
A Continental az idei Auto Shanghai kiállításon a vezetés élményét és biztonságát új szintre emelő világítástechnikai fejlesztéseit állítja a középpontba. A technológiai vállalat széles skálájú járművilágítási megoldásokat mutat be: az alacsonyabb költségű rendszerektől – mint a Headlamp Control Module (HCM) Air – egészen a legmodernebb fejlesztésekig, mint például a lézeres vetítési technológiára épülő rendszerek (Laser-Based System, LBS), amelyek színes, nagy felbontású és mélységélességű képeket képesek kivetíteni a jármű környezetére.
Milliárdos támogatással startol az AI- és greentech-inkubátor
Elindult Magyarország első greentech és mesterséges intelligencia fókuszú inkubátora – jelentette be az Incubator Zero Zrt. az MTI-nek küldött közleményében.
Az AI forradalma és a hardverek új szerepe
A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.