Rektori konferencia: legyen szakmai egyeztetés a felsőoktatási informatikai hálózat átalakításáról!
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) egyetért a kormányzati és közigazgatási hálózati infrastruktúrák ésszerűsítést és takarékosságot szolgáló "konszolidációjával", a vonatkozó rendelet végrehajtása azonban nem mehet a kiemelkedő színvonalú felsőoktatási, kutatási és közgyűjteményi hálózat minőségének, speciális szolgáltatásainak rovására.
A rektori konferencia hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: a teljes magyar felsőoktatás nevében szükségesnek látják felhívni a figyelmet arra, hogy a csaknem 700 ezer felhasználó egyik legfontosabb napi munkaeszközét jelentő magyar felsőoktatási, kutatási és közgyűjteményi informatikai hálózat működésének, szolgáltatásainak, illetve infrastrukturális önállóságának esetleges megváltozása, a szakmai egyeztetést nélkülöző esetleges átalakítása következtében az oktatást, kutatás-fejlesztést, az innovációt érintő súlyos problémák alakulhatnak ki.
Mint írták, a kormányzati és közigazgatási hálózati infrastruktúrák átalakítása nem végezhető el úgy, hogy a már eddig is takarékos, ugyanakkor kiemelkedő színvonalú felsőoktatási, kutatási és közgyűjteményi hálózat minőségének, speciális szolgáltatásainak és az ezek biztosításához szükséges önálló infrastruktúra rovására menjen.
A magyar felsőoktatás, kutatás széles közössége elengedhetetlennek tartja, hogy a magyar kutatói hálózat a nemzeti
információs infrastruktúra-fejlesztési programért és a hazai kutatói hálózatért, valamint a kutatás-fejlesztés-innováció e hálózatra épülő teljes információs infrastruktúrájáért felelős tárcák és a Magyar Tudományos Akadémia közreműködésével az európai országokéval továbbra is azonos módon működjön tovább. Ez az MRK szerint független, önálló hálózatot, a zárt felhasználói kört kiszolgálását, illetve a felsőoktatás és kutatás eddigiekhez hasonló nemzetközi színvonalú infrastrukturális támogatásának biztosítását jelentené - olvasható az állásfoglalásban.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Évente 20-25 embert menthet meg az eCall vészhívó-rendszer hazai bevezetése
- Digitális táblákat kaptak a keszthelyi iskolák
- "Okos városok" Magyarországon
- Összefogás a számítógépes könyvelésért
- Okmányirodákban is használható az elektronikus fizetési rendszer
- Informatikai fejlesztés öt iskolában Győr megyében
- Intellektuális kalandtúra Mérő Lászlóval és Jaksity Györggyel
- Magyarország és a Microsoft együttműködésének kereteiről tárgyalt Fellegi Tamás
- Kincsvadászat a budapesti utcákon
- Ingyen tanfolyam fejlesztőknek
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új raktárnyitásával a Prologis átlépte az 5 millió m²-t a közép-európai piacon
A Prologis, a logisztikai ingatlanok globális piacvezetője, közép-európai portfóliójában meghaladta az 5 millió m²-nyi modern raktárterületet. A lengyelországi Prologis Park Ruda Śląskában található új, 37 000 m²-es raktár megnyitásával a vállalat sikeresen átlépte ezt a határt a régiós portfóliójában.
Mit nézünk ma? Így választ mozit a magyar néző
A hazai közönség leginkább vígjátékot vagy akciófilmet választ a moziban, és bár az elnyert díjak nem befolyásolják a film kiválasztását, a rendező személye fontos tényező – derül ki az Etele Plaza és az ETELE Cinema közös online kutatásából. A magyar mozirajongók döntő többsége a film műfaja, a főszereplők és a mozielőzetesek alapján választja ki, hogy melyik alkotásra vált jegyet, miközben a kérdés, hogy hazai vagy külföldi filmre essen a választás, megosztja őket.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.