Biztonsági energiaellátási rendszerek üzletág a Schneider Electricnél
A Schneider Electric, az energiamenedzsment globális specialistája bejelentette a kifejezetten az ipari és infrastruktúra piacra szánt megoldásokkal foglalkozó Biztonsági energiaellátási rendszerek (Secure Power Systems) üzletág megalapítását. Az új, globális üzletág célja, hogy gyors, megbízható és hatékony szolgáltatást és támogatást nyújtson a vállalat ügyfelei számára.
Továbbá, hogy a kritikus alkalmazási területeken elérhessék az energiamenedzsmenttel és hatékonysággal kapcsolatos céljaikat, és biztosíthassák az energiaellátási rendszereik megfelelő rendelkezésre állását. A Schneider Electric Biztonsági energiaellátási rendszerek üzletága a termékek és szolgáltatások átfogó körét kínálja a legkülönfélébb ipari területekre. Az ügyfelek változó igényeinek kielégítését új technológiák és a szolgáltatások folyamatos fejlesztésével biztosítja.
Az informatikai szektor biztonsági energiaellátási szolgáltatásainak területén piacvezetőként hosszú múltra visszatekintő Schneider Electric kibővíti az általa kínált termékek és szolgáltatások körét. Az adatközpontok mellett az egészségügy, a félvezető-gyártás, szállítás és közlekedés, az energetikai ipar valamint a közművek is széles körben használnak szünetmentes energiaellátást az olyan üzletileg kritikus folyamatok biztosítására, mint amilyenekkel a biztonsági rendszerekben vagy az automatizált gyártásnál találkozhatunk. Az említett iparágakban a biztonsági energiaellátást szolgáló fejlesztések száma és mértéke folyamatos növekedést mutat, melynek értéke ma már eléri a 2,5 milliárd USD-t.
„Az ipari alkalmazásokban megjelenő energiaigényes, kritikus folyamatok bősége miatt a megbízható biztonsági energiaellátás fontosabb, mint valaha” – mondta Laurent Vernerey, a Schneider Electric IT üzletágának ügyvezető alelnöke. „A létesítmény és üzemeltetési vezetőknek egyre nagyobb számban kell olyan bonyolult alkalmazásokat beindítaniuk, amelyek a közüzemi hálózat vagy más források szünetmentes energiaellátásától függenek. A sajátos végfelhasználói szektorok és alkalmazások számára fejlesztett biztonsági energiaellátási megoldásokban, felhasználva a minőség és innováció terén szerzett tapasztalatokat, az ügyfeleink ki tudják aknázni a nagy teljesítményű és magas hatékonyságú folyamatokban rejlő lehetőségeket” – tette hozzá Laurent Vernerey.
A Schneider Electric Biztonsági energiaellátási rendszerek üzletága az APC by Schneider Electric és GUTOR márkanéven forgalmazott technológiáit fogja alkalmazni, biztonsági energiaellátást kínálva az ipari alkalmazások széles körében. Ilyen alkalmazások között találjuk a folyamatos gyártás folyamatait és vezérlését; az automatizálás felügyeletét és vezérlését; a navigációs rendszereket, mint radarokat, műszereket és méréseket, valamint a biztonsági rendszereket. A vállalat továbbá kibővíti az installált alkalmazások működtetését és karbantartását biztosító szolgáltatások körét is.
Ezt a különálló üzletágat Enric Costa, mint a Secure Power Systems for Industry & Infrastructure alelnöke vezeti, közvetlenül Laurent Vernerey, a Schneider Electric IT Business üzletág ügyvezető alelnökének és egy felügyeleti testületnek az irányítása alatt.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyitotta első vidéki fejlesztőközpontját a BalaBit
- Biztonsági szoftvertermékeket vásárol az SAP a SECUDE-tól
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
- Eredményes Noreg Margarétával
- Termékhamisítás elleni céget alapít a Nokia és az SAP
- Adatbiztonsági céget vásárol a HP
- Üzleti előnnyé tehető az IT-biztonság
- Zsarolja a finn kormányt a Nokia
- Távozik a Mozilla biztonsági főnöke
- A phion a Gartner Visionaries Quadrant elemzés díjazottja
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az MI szerepe a vállalati csalások előkészítésében és megelőzésében
Magyarországon is mindennapos eszközzé vált a mesterséges intelligencia (MI) a vállalati visszaélések terén – hívja fel a figyelmet az EY egy 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel végzett kutatása. A szakértők szerint a régebben bevált biztonsági intézkedések már nem elegendőek az egyre kifinomultabb támadások ellen. A szervezeteknek intelligens megoldásokra van szükségük, ha el akarják kerülni, hogy áldozattá váljanak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
Kiberbiztonsági terhek 2025-ben: Hogyan lehet csökkenteni a költségeket?
2025-ben tovább szigorodtak a kiberbiztonsági előírások, amelyek az auditok lebonyolítását és a felügyeleti díjak kiszámítását érintik. A vállalatok számára kötelező díjak részben az árbevétel alapján kerülnek meghatározásra, de jelentős mértékben függnek a használt rendszerek számától, a cég szerepétől, illetve az általa kezelt adatokatól is. Kóczé Péter, a Grant Thornton digitális üzletágának vezetője bemutatja, hogyan csökkenthetők ezek a költségek – akár több millió forinttal –, és hogyan lehet szakmai alapokon optimalizált kiberbiztonsági rendszert kialakítani.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.
A jövő technológiai újításai a Neumann János Kárpát-medencei Versenyen
A Neumann János Kárpát-medencei Informatikai Programtermék Verseny diákok által fejlesztett pályaművei között idén olyan innovációk szerepelnek, mint onkológiában alkalmazható mesterséges intelligencia, Rubik-kockát kirakó robotok, hulladékszűrő gépek és mindennapi életet segítő mobilalkalmazások. A több mint 40 éves múlttal rendelkező szekszárdi diákversenyen az általános és középiskolás diákok startup-szerű formában mérhetik össze tudásukat.