Az 50 legjobb weboldal – család és gyerekek
Az elsősorban anyukáknak szóló CafeMom oldalnak már a neve is azt sugallja, hogy kellemes kikapcsolódást nyújt, akár egy virtuális kávéház. A beszélgetések és játékok mellett természetesen tanácsokat is kérhet az idelátogató illetve új barátokat szerezhet.
A gyerekeknek szóló oldalak közül a TIME szerkesztői a Poptropica portált választották a legjobbak közé. Az oldalt havonta mintegy egymillió gyerek látogatja. Az oldal érdekessége a különböző fejlesztő játékokon és oktatóprogramokon kívül, hogy a chat opciót választva csak megadott „család-barát” kérdések közül választhatnak, a szabad beszélgetés nem lehetséges, így próbálják megóvni – legalább ezen az oldalon – a gyerekeket az interneten való érintkezés veszélyeitől.
A „Kérdezz, felelek mindenre!” könyv online megfelelője a Wonderopolis , ahol a gyerekek választ kaphatnak az őket érdeklő kérdésekre, legyen szó akár a radír működéséről vagy a barátságkarkötő elkészítésének módjáról. Két weboldal kapott helyet még ebben a kategóriában, melyek azonban nem csak családok számára lehetnek érdekesek.
Az új Proust oldalon az eltűnt idő nyomába eredhetünk, akárcsak az oldal névadója által írt regény főhőse. Míg a Facebook egyfajta napló, a jelenről szól, a Proust egyszerű kérdései alapján felidézhetjük és megoszthatjuk emlékeinket. Szintén az emlékekről szól a Dear Photograph weboldal, de itt a régi fényképeinket helyezhetjük a mai környezetbe, ezáltal egészen új és érdekes vizuális hatást elérve.
Kapcsolódó cikkek
- Archos Child Pad: kedvező árú tablet gyerekeknek
- Együttműködési megállapodást kötött az ORFK és az NMHH
- Egyre fiatalabbak használják szülői felügyelet nélkül az internetet Lengyelországban
- Oktatóközpontot alakít ki a médiahatóság a nethasználó fiataloknak
- A brit gyerekek csaknem fele használja a Facebookot
- Megtízszereződött Csehországban az internetes gyermekzaklatás
- Telenor a gyermekeket érő internetes erőszak ellen
- Netezzünk együtt… biztonságosan! Safer Internet Day (SID) 2012
- Újabb integrált ajánlatok a T-Home és a T-Mobile kínálatában
- UNICEF-felmérés a gyermekeket érő internetes erőszakról
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
125 millió forint támogatás közösségi médiaszolgáltatóknak
Lezárult a REZSI2025 pályázat második fordulója, melynek keretében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa újabb jelentős összegekről döntött. Az NMHH több ügyben sikeresen működött együtt a cseh hatósággal, miközben három műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatban újabb jelzéseket küldött a megfelelő joghatósággal rendelkező társhatóságoknak.
Az MI szerepe a vállalati csalások előkészítésében és megelőzésében
Magyarországon is mindennapos eszközzé vált a mesterséges intelligencia (MI) a vállalati visszaélések terén – hívja fel a figyelmet az EY egy 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel végzett kutatása. A szakértők szerint a régebben bevált biztonsági intézkedések már nem elegendőek az egyre kifinomultabb támadások ellen. A szervezeteknek intelligens megoldásokra van szükségük, ha el akarják kerülni, hogy áldozattá váljanak.