A Pentagon szerint a Huawei szoros kapcsolatban áll a kínai hadsereggel

MTI Sajtóadatbank, 2011. szeptember 3. 07:01

Az amerikai telekommunikációs piacra is behatolni kívánó kínai Huawei a cég cáfolatai ellenére szoros kapcsolatokat ápol a kínai hadsereggel - írta pénteken a Pentagonra hivatkozva a The Washington Times.

Az amerikai védelmi minisztériumnak a kínai haderőről a kongresszus számára készített éves jelentése szerint a Huawei technológiája olyan "hátsó kapukat" tartalmaz, amely a kínai hadsereg számára lehallgatási lehetőséget biztosít az amerikai telekommunikációs hálózaton belül. A kínai cég védelmezői szerint ugyanakkor a Cisco Systems és más amerikai cégek által forgalmazott rendszerek hasonló potenciális veszélyeket rejtenek. A Huawei Magyarországon, és több EU-, valamint NATO-országban folytat üzleti tevékenységet.

Dan Blumental, az American Enterprise Institute Kína-szakértője szerint a Pentagon-jelentéssel kapcsolatban - amely szerint a Huawei mellett a Datang és a Zhongxing is bizalmas viszonyban áll a kínai hadsereggel - egyetértés alakult ki az amerikai hírszerző szervezetek között, s azt a védelmi és a külügyminiszter, valamint az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója is megalapozottnak gondolja.

William Plummer, a Huawei külkapcsolati igazgatója ezzel szemben a Leon Panetta amerikai védelmi miniszterhez intézett levelében azt írta, hogy a vádak alaptalanok és igazságtalanul terelik a gyanú árnyékát az általa képviselt cégre. Rámutatott, hogy a Huawei sem tulajdonosi, sem más ellenőrzési kapcsolatban nem áll sem a kínai kormánnyal sem a hadsereggel.

Plummer szerint a Huawei berendezései a világ 50 vezető telekommunikációs szolgáltatója közül 45-nek a biztonsági ellenőrzésén mentek át és soha egyetlen ügyfél vagy kormányzat sem reklamált amiatt, hogy azok, akár nemzetbiztonsági szempontból, eltértek volna a nemzetközi előírásoktól.

A Huawei 4G terjeszkedési szándékai az Egyesült Államokban mindeddig az amerikai kormány ellenállásába ütköztek. 2008-ban a washingtoni pénzügyminisztérium megakadályozta, hogy a kínai vállalat felvásárolja a 3Com nevű szoftvercéget, tavaly pedig az elektronikus hírszerzésre szakosodott Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) "lebeszélte" az AT&T és a Sprint amerikai mobilcégeket arról, hogy Huawei-berendezéseket alkalmazzanak.

A céget 1988-ban Zsen Cseng-fej (Ren Zhengfei) alapította, aki korábban a kínai hadsereg mérnöke volt.

 

Kulcsszavak: jog Kína Huawei

hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az I. Országos KRÉTA IFM Nap bemutatja az innovatív nyelvtanulást

2025. március 26-án, a Digitális Témahét keretében, első alkalommal kerül megrendezésre az I. Országos KRÉTA IFM Nap. Az esemény célja, hogy a köznevelésben és szakképzésben dolgozó angol- és némettanárok, valamint diákjaik interaktív, élő online nyelvórákon vegyenek részt. A program során a résztvevők megismerkedhetnek a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM) által kínált modern tanulási lehetőségekkel, amelyek a 21. századi nyelvtanulást támogatják.

2025. március 17. 11:30

Hibrid mozdonyok a fenntartható vasút szolgálatában

A svájci központú Müller Technologie az ABB vontatási berendezéseit alkalmazza a régi dízelmozdonyok hibrid és felsővezetékes üzemmódra történő átalakítására. Az ABB technológiájának köszönhetően a mozdonyok három különböző hajtásmódot kínálnak, amely nagyobb rugalmasságot és hosszabb élettartamot biztosít, hogy megfeleljenek a környezetvédelmi előírásoknak. A nulla károsanyag-kibocsátású üzemmód különösen előnyös lesz munkaterületeken és alagutakban.

2025. március 17. 10:01

Prémium dizájn és funkcionalitás: Fedezze fel az új Equip monitortartókat

A dortmundi központú Digital Data Communications GmbH (DDC), amely a LevelOne, Equip és Conceptronic márkák tulajdonosa, bemutatja hat új monitortartóját. Ezek az eszközök akár 49 hüvelykes képátlójú és összesen legfeljebb 40 kg-os kijelzők megtartására is alkalmasak. Az új tartók az Equip ergonomikus irodai terméksorozatának bővítését jelentik, és már egykaros, valamint dupla karos változatban is elérhetők, a modern formatervezés kedvelői számára is minőségi megoldásokat kínálva.

2025. március 16. 17:20

15 év Budapest szolgálatában: Díjat nyert a We Love Budapest csapata

A We Love Budapest szerkesztősége a Csengery Antal-díjat kapta Budapest sokszínűségének, kulturális életének, gasztronómiájának és rejtett értékeinek független és hiteles bemutatásáért, valamint a példaértékű lokálpatriotizmusáért.

2025. március 16. 15:46

Forradalmi RGB LED technológia nagy képernyőkhöz

A Sony bemutatta új kijelzőrendszerét, amelyben önálló vezérlésű RGB LED-ek és nagy sűrűségű LED-háttérvilágítás található. Ez a technológia lehetővé teszi a három alapszín – vörös (R), zöld (G) és kék (B) – külön-külön vezérlését, és alkalmas a nagy méretű képernyők támogatására is. 

2025. március 16. 13:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

„Az Ön eszköze veszélyben van, össze fog omlani” – 8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

2025. március 13. 09:55

Történelmi magyar siker a Holdon

2025. március 11. 16:01

Különdíjas lett a Deloitte úttörő coaching programja

2025. március 9. 10:06

Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói

2025. március 5. 18:59