Sikerrel vette első napját a tőzsdén a Groupon
A közösségi vásárlás úttörője több, mint 50%-os nyitó-napi árfolyamnövekedéssel debütált a Nasdaq-on, annak ellenére, hogy az elemzők nem hittek a tőzsdei kibocsátás sikerében. A társaság 35 millió részvényt vezetett be a tőzsdére (ez a teljes részvényszám nem egészen 5,5 százaléka), amivel 700 millió dollárnyi tőkét vont be. Az első tőzsdei napon a 20 dollárért kibocsátott részvényekkel 31 dollár felett is kereskedtek, majd némi korrekció után az ár 28 dollár környékén látszik megállapodni.
A Google 2005-ös tőzsdére lépése óta nem volt ilyen méretű technológiai IPO, és hasonlóra nem is számíthatunk a Facebook, vagy esetleg a játékszoftveres Zynga tőzsdére lépéséig.
A Groupon alig három éve jelenteti meg weboldalán partnerei kedvezményes kuponjait, és máris több mint 140 millió felhasználóval büszkélkedhet, több tucat ország több száz városában kínálja szolgáltatásait. A hasonló kereskedelmi modellre építő közösségi vásárlásra csábító vállalkozások száma Magyarországon is egyre nő, annak ellenére, hogy egyes elemzők a modell alapjait érzik ingatagnak. Ugyanis miközben a kuponárusok visszatérő üzletfeleket remélnek az amúgy ráfizetéses - nagyon nagy kedvezményeket kínáló - kuponjaiktól, a kuponvadászoknak alig húsz százalékából válik visszatérő ügyfél, a túlnyomó többség csak a rendkívüli lehetőséget használta ki az egyszeri vásárlással, és legközelebb máshol, máshova vásárol kupont.
Kapcsolódó cikkek
- A BTel kérelmezte kötvényeinek bevezetését a BÉT-re
- Google Offers: csoportos vásárlás a Google-nél
- Izgalmas témák az e-ker. konferencián: mennyiségi kedvezményből közösségi vásárlás
- A Groupon Kínába készül?
- Tőzsdére megy a Pandora zenecsatorna
- Hacker támadás a Nasdaq rendszere ellen
- A Groupon visszautasította a Google 6 milliárd dolláros ajánlatát
- Egyre többen tőzsdéznek interneten
- Tőzsdére megy a Skype
- Kiszállt a Magyar Telekom a New York-i tőzsdéről
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Egy könyv, amit a Facebook alapítója szíve szerint betiltana
Sarah Wynn-Williams, a Facebook (jelenleg Meta) korábbi globális közpolitikai igazgatója, nemrégiben megjelentette "Careless People: A Cautionary Tale of Power, Greed, and Lost Idealism" című könyvét, amelyben részletesen bemutatja a vállalatnál szerzett tapasztalatait és a cég belső működését.
Új érintés nélküli fizetési megoldás magyar kereskedőknek
A Global Payments bevezette a Tap to Pay funkciót Magyarországon, amely lehetővé teszi a helyi kereskedők számára, hogy iPhone készüléken keresztül, a GP tom alkalmazás segítségével egyszerűen és biztonságosan fogadjanak el érintés nélküli fizetéseket.
A Budapest SmartFest új korszakot nyit a filmművészetben
A Budapest SmartFest nemzetközi filmfesztivál immár másodszor hozza el a világ legérdekesebb, mesterséges intelligenciával és okostelefonokkal készült filmjeit, bemutatva, hogyan formálja a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A fesztivál közel negyven ország alkotásait vonultatja fel Kanadától Indiáig, Kínától Európáig, tükrözve egy globális kreatív forradalmat, amelynek középpontjában az AI áll – bár a technológia mögött mindig az emberi kéz és szellem munkálkodik.
A Yettel kínálja a leggyorsabb 4G és 5G mobilnetet itthon
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025. március 11-én a szelessav.net oldalon közzétett mérése alapján Magyarországon a Yettel biztosítja a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetes szolgáltatást, az országos összesített letöltési és feltöltési átlagsebesség alapján. A telekommunikációs vállalat 2020 és 2024 között közel 100 milliárd forintot fektetett mobilhálózata fejlesztésébe. Néhány napon belül elindítja a nagysebességű 5G szolgáltatást az 1000. bázisállomásán, és 2028-ig további több tízmilliárd forintos fejlesztéseket tervez Magyarországon.