Az EU enged a lobbinak az "elfeledettség jogával" kapcsolatban
Viviane Reding igazságügyi és alapjogi biztos egy, az Amerikai Kereskedelmi Kamara által szervezett rendezvényen jóval óvatosabban fogalmazott, mint korábban. Míg márciusban dörgedelmes beszédében bevezette az "elfeledettséghez való jog" fogalmát, és azt szorgalmazta, hogy az online vállalatok kötelezően igazolják, miért van szükségük a személyes adatok tárolására, most alig érintette ezt a kérdéskört.
"Az elfeledettséghez való jognak a már létező szabályozásokon kell alapulnia" - mondta a hétfői rendezvényen. "Ha valaki nem szeretné, hogy adatait továbbra is tárolják, a cég pedig nem tud jogos indokot felhozni a kéréssel szemben, akkor az adatokat el kell távolítani."
Miután többen arra panaszkodtak, hogy az európai adatvédelmi szabályozás töredékes, alkalmazása pedig túl költséges, Reding mind a 27 tagállamban érvényes, egyszerűbb rendelkezést ígért. A biztos azt is hozzátette, hogy az új szabályozás "drasztikusan" csökkenti majd az adminisztrációs költségeket, és "üzletbarátibb környezetet" teremt.
A jelenlegi adatvédelmi törvény még az internetes korszak hajnalán, 1995-ben lépett életbe, mielőtt a Facebookhoz és a Twitterhez hasonló közösségi oldalak megjelentek volna.
Az új szabályozás azonban már most két év késésben van, s még ha a terveknek megfelelően januárban az uniós képviselők elé is kerül, a rohamos technológiai fejlődés következtében megint elavulttá válhat, mire nemzeti szinten átveszik - figyelmeztet az EUobserver.
Kapcsolódó cikkek
- Konzervatív-liberális vita a távközlési adatok tárolásáról a német kormányban
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Bepanaszolták adatvédelmi problémák miatt a Facebookot
- Az adatvédelmi biztosnál bővebb jogkörökkel működik majd a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság
- Tényleg "ellopják" minden adatunkat a gyártók és a szolgáltatók?
- Távközlés: Több száz EU-jogsértési döntés, Magyarország egyben érintett
- Betegbiztosítási adatokat tettek közzé a neten - tiltakozásul
- Jogszabályellenes a távközlési cégek különadója
- EU: Felelőssé tehető az eBay, ha aukcióin jogsértést követnek el
- EU: az internet "hadszíntérré" válhat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.