Számítógépes munkaidő-beosztás a MÁV-nál
A napokban elindította a MÁV-START Zrt. a teljes hálózatára - azaz az összes kocsivizsgáló, pénztáros és jegyvizsgáló munkaidő-beosztására - kiterjedő új, vezénylést segítő szoftverét. Ezáltal jelenleg kevesebb mint háromszáz fő végzi a mintegy hatezer dolgozó munkáltatásával kapcsolatos tevékenységeket.
A személyszállító vasúttársaság 2009-ben hozta meg a döntést egy, a munkáltatást segítő számítógépes rendszer létrehozásáról, majd a sikeres közbeszerzési eljárást követően indulhatott el a fejlesztés. Ennek köszönhetően hatékonyabbá válik a vezénylést igénylő munkavállalók foglalkoztatása, csökken a munkaerőhiányból adódó túlórák mennyisége. A rendszer elindítása nemcsak a munkavállalók irányításával foglalkozók munkáját könnyíti, hanem a vonatok közlekedtetéséért is felelős üzemirányítók rendkívüli odafigyelést igénylő munkáját is. További előny, hogy a munkaügyi szabályok betartása így könnyebben és kevesebb időráfordítással ellenőrizhető.
A kifejlesztett szoftver a MÁV Zrt. és a MÁV-START Zrt. több rendszerével is kapcsolatban áll, és a napi működtetés során folyamatosan keletkező gyakorlati tapasztalatok alapján a fejlesztés folyamatos. Az alkalmazás előkészített a vonatkísérők jegykiadó gépével történő kommunikációra is, mindez hozzájárulhat a járművek jövőbeni, valós idejű követéséhez.
Kapcsolódó cikkek
- Tenisz Szövetség-SAP: IT rendszer váltja a papír alapú adminisztrációt
- Már otthon is ki lehet nyomtatni az internetes vonatjegyet
- Magyar kisvállalati SAP bevezetés lett a régió egyik mintája
- Szélessáv - a vasúti ágazat kiugrási lehetősége
- Eventus, avagy az észrevétlen IT forradalom
- Ingyenes Wi-Fi több InterCity vonaton
- InterCity: Ingyenes wifi, okostelefon-nyeremény
- Helyreállt a MÁV internetes jegyértékesítési rendszere
- Hétfőn várható tájékoztatás arról, hogy mikor indul újra a szerdán leállt internetes vonatjegy-értékesítés
- Átmenetileg nem lehet az interneten vonatjegyet vásárolni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Együttműködési megállapodást jelentett be a SentinelOne és a Lenovo
Többéves együttműködést jelentett be a SentinelOne és a Lenovo, amely keretében Lenovo felhasználók millióinak teszik elérhetővé világszerte a mesterséges intelligencia által vezérelt végpont alapú biztonságot. A Lenovo a SentinelOne iparágvezető Singularity Platformját és generatív AI funkcióit (Purple AI) építi be új PC-ibe, valamint olyan frissítéseket kínál a felhasználóknak, amivel bővíthetik a ThinkShield biztonsági portfólióját és autonóm módon védhetik meg az eszközöket a modern támadásoktól.
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.
Bemutatták a legújabb Iveco modelleket Miskolcon
Az Iveco Miskolcon mutatta be először teljesen megújult haszongépjármű-palettáját, amely járművek a személyautók kényelmével és tudásával veszik fel a versenyt. Az esemény azonban nem csak a járművek újdonságaira hívta fel a figyelmet, hanem hivatalosan megnyitották a régió egyik legkomplexebb létesítményét is, amely a járművek és sofőrjeik számára egyaránt biztosít feltöltődést és professzionális kiszolgálást.
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.