Colabs Startup: a Jeremie program is támogatja a startup cégeket

MTI Sajtóadatbank, 2012. március 25. 13:24

Szakértők szerint napjainkban mintegy kétszáz, egyenként 5-20 főt foglalkoztató informatikai, infokommunikációs startup cég működik a magyar piacon, számuk jelentősen nőtt az elmúlt években, elsősorban a Jeremie kockázati tőkeprogram keretében kihelyezett több mint 10 milliárd forintnak köszönhetően.

    Nagy Péter, az induló IT vállalkozásokat segítő Colabs Startup Center társalapítója szerint reális célkitűzés, hogy Magyarországot néhány év múlva jegyezzék az európai startup térképen.
    Kifejtette, Magyarországon Nyugathoz képest kis csúszással, a 80-as években indultak útjára az első startupok. Ilyen cég volt például az építészeti szoftvert fejlesztő Graphisoft és az adatmentésben élenjáró Kürt. Az áttörés az ezredforduló táján következett be, ekkor kezdtek el nagyobb arányban megjelenni a magyar startupok. Ezek közül például a kereskedelemmel foglalkozó Vatera, az online marketing tanácsadással foglalkozó Indextools, a szintén tanácsadást nyújtó Gravity, a webkamerás közvetítést fejlesztő UStream, a kommunikációs megoldásokat nyújtó LogMein és a prezentációs szoftvert fejlesztő Prezi.com ért le leginkább sikereket. Ezek azok a cégek, amelyek nemzetközileg is figyelemreméltó eredményeket produkálnak - mondta Nagy Péter.

    A szakértő szerint a startupokban rejlő potenciált jól mutatja, hogy 2007-ben például a Graphisoftot 24 milliárd forintért vásárolta fel a német Nemetschek AG, valamint ugyancsak ebben az évben az Indextools-t a Yahoo! vette meg vélhetően több milliárd forintért. A befektetői háttér vegyes: a Prezi.comnak például először dán, majd amerikai befektetői voltak, míg a UStreambe legutóbb japán és koreai befektetők szálltak be.

    A szakértő kifejtette, a Jeremie kockázati tőkeprogramon keresztül az uniós források katalizálták a magyar startupokat, a program 2010-es indulása óta több mint 10 milliárd forint áramlott cégekbe. Úgy vélte, ha hasonló léptékben fejlődik tovább a piac, akkor nemcsak régiós, de európai szinten is a startup élmezőnybe fog tartozni Magyarország, hiszen a tudásbázis és az infrastruktúra adott ahhoz, hogy az induló IT vállalkozások egyik központja legyen.
    A szakértő elmondta, a cél elérése érdekében rendezik meg az idén is március 30. és április 1. között a Startup Weekendet, ahol a gyakorló szakemberekből és egyetemistákból álló ötletgazdák mentorok segítségével dolgoznak ki termék prototípusokat. A tavalyi eseményen 8 ötletet dolgoztak ki, ezekből kettő üzleti vállalkozássá vált.

Kulcsszavak: trend start-up

Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Budapest SmartFest új korszakot nyit a filmművészetben

A Budapest SmartFest nemzetközi filmfesztivál immár másodszor hozza el a világ legérdekesebb, mesterséges intelligenciával és okostelefonokkal készült filmjeit, bemutatva, hogyan formálja a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A fesztivál közel negyven ország alkotásait vonultatja fel Kanadától Indiáig, Kínától Európáig, tükrözve egy globális kreatív forradalmat, amelynek középpontjában az AI áll – bár a technológia mögött mindig az emberi kéz és szellem munkálkodik.

2025. március 14. 16:06

A Yettel kínálja a leggyorsabb 4G és 5G mobilnetet itthon

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025. március 11-én a szelessav.net oldalon közzétett mérése alapján Magyarországon a Yettel biztosítja a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetes szolgáltatást, az országos összesített letöltési és feltöltési átlagsebesség alapján. A telekommunikációs vállalat 2020 és 2024 között közel 100 milliárd forintot fektetett mobilhálózata fejlesztésébe. Néhány napon belül elindítja a nagysebességű 5G szolgáltatást az 1000. bázisállomásán, és 2028-ig további több tízmilliárd forintos fejlesztéseket tervez Magyarországon.

2025. március 11. 14:34

Válság a matematikaoktatásban: Rekordmagasságban az alulteljesítők aránya az EU-ban

A diákok matematikai teljesítménye drámaian romlik az Európai Unió tagállamaiban, derül ki az Európai Bizottság legújabb jelentéséből. Az alulteljesítők aránya rekordmagasságba nőtt, míg a kiváló eredményeket elérő diákok száma csökkent, ahogy az az Education and Training Monitor 2024 című dokumentumban olvasható. Különösen aggasztó a helyzet Magyarországon, ahol az alulteljesítők aránya az elmúlt években növekedett, ami hosszú távon veszélyeztetheti az ország gazdasági versenyképességét.

2025. március 10. 20:34

Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban

Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.

 

2025. március 6. 11:22

Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén

A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.

2025. március 6. 07:45

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

„Az Ön eszköze veszélyben van, össze fog omlani” – 8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

2025. március 13. 09:55

Történelmi magyar siker a Holdon

2025. március 11. 16:01

Különdíjas lett a Deloitte úttörő coaching programja

2025. március 9. 10:06

Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói

2025. március 5. 18:59