Véget ért az Olimpia
Ez ugyan még nem a londoni, hanem a tatai, de ez is egy nagy hagyományokkal rendelkező versenysorozat: tegnap (2012. július 12-én) véget ért Tatán a Közép-európai Informatikai Diákolimpia. Az NJSZT által szervezett hétnapos - gazdag kulturális programokkal színesített - eseményen tizenkét országból 52 tehetséges informatikus diák mérte össze tudását. A legjobban Románia és Bulgária csapatai szerepeltek 2-2 aranyérmet szerezve, Magyarország, amely két csapattal vehetett részt az olimpián 1 ezüst és 4 bronzérmet szerzett.
Az olimpiával egy időben az interneten meghirdetett versenyen a világ számos pontjáról négyszázan vettek részt. Az olimpia igazi kuriózuma volt, hogy a versenyzők interaktív videó-konferencián konzultálhattak Mihai Stroe-val, a Google vezető mérnökével. „15 évvel ezelőtt én is egyike voltam ezeknek a diákoknak, magam is részt vettem hasonló versenyeken. Ennek is köszönhetem karrierem a Google-nél. Örülök, hogy megoszthattam élményeimet velük.” - mondta Mihai Stroe, Zürichből.
Az olimpiának a tatai Eötvös József Gimnázium adott otthont, ahol korábban évekig tanított maga Öveges Professzor is. A házigazdáknak köszönhetően a verseny kiváló körülmények között zajlott, a résztvevők szívből jövő magyaros vendéglátásban részesültek.
A díjátadón Dr. Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár köszöntő levelét Michl József országgyűlési képviselő az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja, Tata város polgármestere olvasta fel.
A nemzetközi verseny rendezője a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, az információs társadalom, az informatika szakma és az informatikai tehetséggondozás elkötelezett támogatója.
A tehetséggondozással kapcsolatban az NJSZT 2011. óta tagja a Nemzeti Tehetségsegítő Tanácsnak, és a közelmúltban alakult Versenyek Tanácsának. Tehetséggondozási szakmai közössége 1985 óta (az első Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny megrendezése óta) minden évben megszervezi a már hagyományos országos informatikai diákversenyeket: a Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Versenyt, a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyt és a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Alkalmazói Tanulmányi Versenyt. Részt vesz továbbá az Informatikai Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny lebonyolításában, működteti az országos tehetséggondozási szakkörrendszert, és hagyományaihoz hűen végzi a legtehetségesebb diákok felkészítését a nemzetközi és közép-európai informatikai diákolimpiákra.
További információ: www.njszt.hu
Az olimpia honlapján képes-szöveges beszámoló található: (http://ceoi2012.elte.hu/).
Kapcsolódó cikkek
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Tatán rendezi az NJSZT az idei Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát
- Magyar díjazott a Hack4Europe programozóversenyen
- Ismét elrajtol a WTW 24 órás fejlesztői verseny
- Debreceniek nyerték az Infomaratont
- Orosz csapat győzött a 24 órás programozóversenyen
- Hamlet bájtokban – Ericsson C++ programozóverseny
- A BME csapatai taroltak az IBM 48 órás programozó bajnokságán
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- A 48 órás programozóverseny a regisztrációhoz vezető út megtalálásával kezdődik
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új érintés nélküli fizetési megoldás magyar kereskedőknek
A Global Payments bevezette a Tap to Pay funkciót Magyarországon, amely lehetővé teszi a helyi kereskedők számára, hogy iPhone készüléken keresztül, a GP tom alkalmazás segítségével egyszerűen és biztonságosan fogadjanak el érintés nélküli fizetéseket.
A Budapest SmartFest új korszakot nyit a filmművészetben
A Budapest SmartFest nemzetközi filmfesztivál immár másodszor hozza el a világ legérdekesebb, mesterséges intelligenciával és okostelefonokkal készült filmjeit, bemutatva, hogyan formálja a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A fesztivál közel negyven ország alkotásait vonultatja fel Kanadától Indiáig, Kínától Európáig, tükrözve egy globális kreatív forradalmat, amelynek középpontjában az AI áll – bár a technológia mögött mindig az emberi kéz és szellem munkálkodik.
A Yettel kínálja a leggyorsabb 4G és 5G mobilnetet itthon
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025. március 11-én a szelessav.net oldalon közzétett mérése alapján Magyarországon a Yettel biztosítja a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetes szolgáltatást, az országos összesített letöltési és feltöltési átlagsebesség alapján. A telekommunikációs vállalat 2020 és 2024 között közel 100 milliárd forintot fektetett mobilhálózata fejlesztésébe. Néhány napon belül elindítja a nagysebességű 5G szolgáltatást az 1000. bázisállomásán, és 2028-ig további több tízmilliárd forintos fejlesztéseket tervez Magyarországon.
Válság a matematikaoktatásban: Rekordmagasságban az alulteljesítők aránya az EU-ban
A diákok matematikai teljesítménye drámaian romlik az Európai Unió tagállamaiban, derül ki az Európai Bizottság legújabb jelentéséből. Az alulteljesítők aránya rekordmagasságba nőtt, míg a kiváló eredményeket elérő diákok száma csökkent, ahogy az az Education and Training Monitor 2024 című dokumentumban olvasható. Különösen aggasztó a helyzet Magyarországon, ahol az alulteljesítők aránya az elmúlt években növekedett, ami hosszú távon veszélyeztetheti az ország gazdasági versenyképességét.
Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.