Következő generációs szerverprocesszorok a HOTchips 2012 konferencián
Az elmúlt héten (2012. 08. 27–29) megrendezett HOTChips konferencián bemutatták a következő generációs szerverprocesszorokat. Ezek között található az Applied Micro 64 bites ARM magokon alapuló SoC lapkája, az IBM Power7+ és zSeries processzora, az Oracle Sparc T5 lapkája és a Fujitsu Sparc64 X processzora.
Applied X-Gene SoC
Az Applied X-Gene SoC processzor jelenleg nyolc 64-bites ARM magot foglal magába. A 40 nm-es technológiával gyártott lapka nyolc magot tartalmaz és 2,5 GHz-es órajellel fut. A magok saját L1 gyorsító-tárat tartalmaznak és a magok között megosztott gyorsító-tárhoz csatlakoznak. A lapka az előbbieken kívül tartalmaz még I/O áramköröket, hálózati csatolót és belső kapcsolót a magok és az L2 gyorsító-tár összekapcsolásához. A processzor következő változata 28 nm-es technológiával készül, 16 magot tartalmaz és 3 GHz-es órajellel fut.
A belső kapcsoló jelenleg 128 magot kapcsol össze egy rendszerben, majd később 512-őt.
Sparc CPU-k: 64 szál, 382 GFLOPS
Az Oracle bemutatta a következő generációs Sparc T5 processzor részleteit, amely 8 magot tartalmaz és összesen 64 szálat kezel. A 28 nm-es technológiával készített lapka 3,6 GHz-es órajellel fut. Egyetlen rendszerben 8 lapka – az előző generációnál (T4) csak 4 - kapcsolható össze külső lapkakészlet nélkül.
A processzor 8 MB osztott L3 gyorsító-tárat foglal magába és két x8 PCI Express Gen 3 csatornát támogat. A lapka hardverben 16 titkosító algoritmust kezel, többet, mint bármely más ma kapható processzor.
A már régóta Sun partner, Fujitsu bemutatta a 10. Sparc konstrukciót, amellyel folytatja a megkezdett sorozatot. Az Oracle T5 lapkával ellentétben (8 mag) a Fujitsu Sparc64 X modell 16 magot tartalmaz, magába foglal egy memóriavezérlőt és támogatja a PCIe Gen 3 csatornát. A következő generációs Sparc64 processzor teljesítménye 382 GFLOPS.
A Fujitsu magok két szálat támogatnak, lassúbb, 3 GHz-es órajellel működnek hozzáférnek 24 MB L2 gyorsító-tárhoz. Egy rendszerben négy lapka működhet külső logikai áramkörök nélkül.
IBM: Power7+ és z12 processzor
Az IBM két szerverlapkát mutatott be. A Power7+ a vállalat által fejlesztett beágyazott DRAM technológiával készített 80 MB L3 gyorsító-tárat tartalmaz. Ez a kapacitás az előző Power lapkáénak (Power7) két és fészerese. Maximum 32 lapka kapcsolható össze egyetlen szerverben, melyek mindegyike 8, négy-szálat kezelő magot tartalmaz. A lapka támogat még titkosító-gyorsítókat (hardver), véletlenszám-generátort és egy új, ultra-alacsony energiaigényű alvó állapotot (fedőneve: Winkle).
Az IBM bemutatta a z-sorozatú mainframe-ekhez fejlesztett z12 processzort, amely 5,5 GHz-es órajellel működik. Az IBM az új processzoron alapuló mainframe-et a CPU-val egy időben mutatta és jelentette be. A z12 processzor 6 magot és 48 MB eDRAM L3 gyorsító-tárat tartalmaz. Ez az első általános célú processzor, amely hardverben támogatja a tranzakcionális memóriát, ez egy technika a komplex adatbázis műveletek gyorsításához.
Az IBM mind a két lapkát a vállalat saját 32 nm-es SOI technológiájával gyártja.
Forrás: www.eetimes.com
Kapcsolódó cikkek
- Az Ivy Bridge Xeon E3-1200 v2 processzorok első részletei
- A Fujitsu DynamicFabric virtualizálja a hálózati csatlakozásokat és az IT-kapacitást
- Fujitsu PRIMERGY RX500 S7: négyfoglalatos teljesítmény, gazdaságos skálázhatóság, kétfoglalatos hatékonyság
- Az Intel Haswell-EP processzorok első részletei
- IBM szerver Intel Xeon E5-4600 sorozatú processzorokkal
- Új Intel szerverprocesszorok a socket 1356 platformhoz
- Új BS2000/OSD mainframe operációs rendszer a Fujitsu-tól
- Új IBM szerverek Intel Xeon E5-2600 CPU sorozattal
- Új Intel szerverproceszorok március elejétől
- Első Intel Atom lapkák mikroszerverekhez
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Artec 3D bemutatja két legújabb 3D szkennerét
Az Artec 3D bemutatta első, markerekre támaszkodó kézi lézerszkennerét, az Artec Pointot, amellyel egyértelmű célja jobban betörni az ipari metrológia területére. Ezzel egyidőben a markerek nélkül dolgozó 3D szkenner portfóliója is frissült a Spider kézi szkennerek legújabb, ultramagas felbontású generációjával, az Artec Spider II-vel.
A Kingston tanácsai a NIS2-kompatibilis adatvédelemhez
Többmillió eurós bírsággal is járhat, ha egy szervezet nem tesz eleget a nemrég hatályba lépett NIS2 feltételeinek. A szabályozás összetett és számos területre kiterjed, az érintetteknek pedig már nincs sok idejük megtenni a szükséges lépéseket. A Kingston szakértői szerint jelentősen megkönnyíti az adatvédelemhez kapcsolódó előírások teljesítését, ha a vállalatok hardveres titkosítással minimalizálják az adataikat érintő kiberbiztonsági kockázatokat.