23 magyar fejlesztőcsapat állíthat ki az októberi Kibertér Konferencián
Összesen 23 magyar IT projekt mutatkozhat be a 2012. október 4-én és 5-én megrendezésre kerülő Kibertér Konferencián. A Külügyminisztérium felkérésére a Mobilitás és Multimédia Klaszter által megrendezett kiállításon a már nemzetközi szinten is komoly érdeklődésnek örvendő fejlesztések mellett számos, a siker küszöbén lévő megoldás is helyet kapott.
A kiállítók listája a pályázat témájának megfelelően nagyon sokszínű. Ott lesz többek között az oktatási szférában már nemzetközi szinten, többek között az Intel részéről is komoly érdeklődést kiváltó 2011-es TechShow nagydíjas, a Webcam Laboratory, valamint a nemzetközi piacokon már szintén bizonyított, a személyre szabott digitális tartalmak kiválasztását segítő Gravity Personalization. Ugyancsak megismerkedhet a közönség az idei fesztiválszezon egyik digitalis kedvencével, a social jukeboxként működő Mixgar-ral, a tudományos szférában hiánypótló megoldást jelentő, a molekulák beszerzését segítő platformmal, az Mcule-lal.
A kiállítás részeként a jelentkezők egy nagyon rövid, pár perces prezentáció keretében ismertetik az általuk bemutatott prototípus működési mechanizmusát, valamint az abban rejlő tudományos és üzleti lehetőségeket. “Az eseményen megjelenő üzleti szemlélet nem véletlen: határozott célunk, hogy a magyar startup ökoszisztémának egy olyan közeget biztosítsunk, amelyben egymásra találhatnak a hazai és nemzetközi befektetők, valamint a fejlesztőcsapatok. Erre biztosít remek lehetőséget a Kibertér Konferencián megrendezendő innovációs kiállítás. Magyarországon rendkívül magas színvonalú az informatikai képzés, és bár számos, nemzetközi sikertörténetről tudunk, még mindig van kiaknázatlan potenciál a szektorban” – mondta el Sztáray Péter, miniszteri biztos, a Külügyminisztérium biztonságpolitikai ügyekért felelős helyettes államtitkára.
A 2012 október 4-én és 5-én megrendezésre kerülő Kibertér Konferencia az év egyik legkiemeltebb szakmai és diplomáciai eseménye, amelyen mintegy 600 nemzetközi kormányzati, vállalati, tudományos és civil szervezet képviselője vesz részt. A rendezvény házigazdája Martonyi János külügyminiszter, a megnyitót Orbán Viktor miniszterelnök tartja.
Kapcsolódó cikkek
- Smartmobil ’12 - Az okostelefon, mint tömegtermék
- Mobil alkalmazással olcsóbb az Internet Hungary
- A változó világban az IKT szektornak is változnia kell
- Az Intel 14 nm-es technológia 2013 végén gyártásra kész
- ITBN konferencia: Milyen lesz a jövő kiberháborúja?
- IT-val a minőség és hatékonyság növeléséért
- A Sharp 100 év innovációját ünnepelte az 2012-es IFA kiállításon
- A legnagyobb hazai és nemzetközi gazdasági szereplők előtt mutatkozhatnak be a legjobbak
- IVSZ MENTA konferencia: Kitekintés a változó világunkra
- Keresik Magyarország legjobb digitális fejlesztőit!
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.