A Hszinhua hírügynökség Twitter-fiókja miatt háborognak kínai mikroblogolók
Felháborítónak és érthetetlennek nevezték a kínai mikroblogoló közösség tagjai a tényt, hogy a Hszinhua hírügynökség Twitter-fiókot tart fenn, miközben a szolgáltatás az egyszerű kínai internetezők számára évek óta blokkolva van a kelet-ázsiai országban.
"Az esetet jelenteni fogom a rendőrségen: a Hszinhua hírügynökség tagadhatatlanul megszegi a kínai internetszabályokat" - írja cinikusan az egyik felhasználó. Mások arról értekeznek, a jelek szerint nincs már messze, hogy az átlagemberek számára is újra elérhető lesz a Twitter, a Facebook és a Youtube. A szabályoknak ugyanis nincs értelmük, ha azok nem vonatkoznak mindenkire. Megint mások azt nem értik, miért hallgatott az ügyről otthon a Hszinhua.
A hírügynökség február 9-én nyitotta meg Twitter-fiókját, a legelső bejegyzése március 1-jére datálódik. Bemutatkozásában az olvasható: a hírügynökség a leghitelesebb kínai információk, valamint gyors és objektív globális hírek közvetítője. A Hszinhuának jelenleg több mint 6 200 követője van, s az elmúlt kilenc hónapban 3 000 bejegyzést tett. Rendhagyó módon élőben tweetelt például a Kínai Kommunista Párt november eleji kongresszusának nyitásáról és zárásáról.
A hírrel kapcsolatos cikkében a kommunista párt szócsövének is tartott Zsenmin Zsipao kínai nyelvű internetes oldalán kedden azt írta: többször feltették a kérdést a Hszinhua hírügynökség vezetésének, hogy azok hogyan érik el a Twittert. Válaszként rendre ugyanaz érkezett: a kérdést továbbítják az érintett vezetők felé, a szóvivő válasza később várható. A Hszinhua hírügynökség egyelőre nem nyilatkozott az üggyel kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
- Akkor most mi van jogilag a kommentekkel?
- A pápa is twitterezik
- Egyre több pénzt hoz a kínai Twitter, a Sina mikroblog az anyacégének
- Vállalatok számítógépeit figyelnék Kínában
- A Twitter elszabadította a tiltakozást a szaúdi királyságban
- Ellenőrizni fogják a mobil eszközökön lévő térképeket Kínában
- A szólásszabadság esete az üzleti érdekkel - Twitter: meghasonlás vagy üzleti stratégia
- Az AFP elindította az első nyilvános Twitter-elemző honlapot
- Google: "riasztóan" nő a kormányzati igény az internet cenzúrázására
- Az internetes kommunikációt szabályozná a legnagyobb kínai mikroblog-szolgáltató
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Vicces vagy hasznos? Így görgeti a Z generáció a közösségimédia-tartalmakat
Bennetek van, ami kell a holnaphoz: így szól a Z generációnak* kibontakozási lehetőséget biztosító platform, a Jövőálló Akadémia szlogenje. Sokat kritizálják a fiatalok online életét, digitalizált mindennapjaikat, akár közösségimédia-függőnek titulálják őket, azonban a kezdeményezés életre hívója, a Samsung átfogó kutatásából** is kiderült, hogy az általánosságban online függőkként aposztrofált fiatalok jelentős részének fontos, hogy edukatív közösségimédia-tartalmat fogyasszon. A tudásszerzés, a hasznos ismeretek elsajátítása iránti igény sok esetben a humorfogyasztást is képes beelőzni.
82%-kal nőtt a BÉT-en jegyzett kibervédelmi cég, a ViVeTech bevétele
82 százalékos növekedéssel, 742,4 millió forintra növelte nettó árbevételét a 2024-es év első hat hónapjában a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cég az előző év azonos időszakában elért 408,6 millió forintról. A ViVeTech Nyrt. adózott eredménye ezzel párhuzamosan 67 százalékkal, 91,1 millió forintra emelkedett a tavalyi év első felében elért 54,7 millió forintos szintről – derül ki a társaság által publikált 2024. első féléves jelentéséből.
Innovatív technológiával és szakértelemmel inspirálja a Sony a jövő generációját
Nagy sikerrel rendezték meg a Sony és a Down Alapítvány közös nyári táborát, melynek keretében a részt vevő értelmi fogyatékossággal élő gyerekek és fiatalok megtanulhatták a Sony által rendelkezésre bocsátott fényképezőgépek és kamerák alapszintű használatát. Az együttműködés még tovább folytatódik idén egy vidéki fotós túrával és egy kiállítással.
Kell-e a digitalizáció és az MI a cégekben, vagy divatos pénzkidobás?
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy időt és kiadást spórolhat a digitalizáció és a mesterséges intelligencia használatával, de csak kevesen vannak, akik a megvalósítással valódi előnyhöz jutnak. Kurinyecz Gergely, digitalizációs szakértő a nagyvállalatok egyedi működésére szabott folyamatainak digitalizációjában szerzett tapasztalatai alapján segít felvázolni a szoftverek adta lehetőségeket, és mutat rá a gyakori buktatókra.