Egy új alkalmazás tweetjeink után ajánl könyvet
Nem kell mást tennünk, mint a BookRX-be beírni Twitter felhasználónevünket, és a tweetjeink után már listázza is azokat a könyveket, amelyek esetleg érdekelhetnek bennünket.
Egy harmadéves PhD hallgató, Shawn O'Banion ötlete volt az egész, aki professzorával, Larry Birnbaummal együtt dolgozva alkotta meg a BookRX-et. A hallgató a Mashable-nek elmondta, hogy a Twitter egyedülálló olyan szempontból, hogy a felhasználók „tudatfolyamát” közvetíti.
Nem véletlenül nevezik microblognak is, most pedig egy egészen új előnyét igyekeznek kihasználni az alkalmazással. Érdekes megfigyelni, mit tükröznek a tweetjeink, ha olvasási szokásainkról van szó. Lehet, hogy egészen új perspektívák nyílnak számunkra.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A Hszinhua hírügynökség Twitter-fiókja miatt háborognak kínai mikroblogolók
- Jelszó helyett használd a szemed
- Akár postacímként is szolgálhat a Facebook vagy Twitter profil
- A pápa is twitterezik
- Egyre több pénzt hoz a kínai Twitter, a Sina mikroblog az anyacégének
- A Twitter elszabadította a tiltakozást a szaúdi királyságban
- A-tól Z-ig jövő: Knyiga-fesztivál Belgrádban
- A szólásszabadság esete az üzleti érdekkel - Twitter: meghasonlás vagy üzleti stratégia
- Közép-Kelet Európa legjobb informatikai fejlesztése a Telemedbook
- Debütál a facebookos web-to-print alkalmazás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Stratégiai megoldások és kihívások a KKV Summit 2025 konferencián
Május 7-én ismét megrendezésre kerül a magyar középvállalkozások egyik legfontosabb éves eseménye, a KKV Summit 2025 konferencia. A rendezvény a budapesti Mol Campusból kerül megrendezésre, ahol a hazai gazdaság vezető szereplői, sikeres vállalatvezetők és szakértők osztják meg tapasztalataikat a vállalkozásokat érintő legnagyobb kihívásokról és azok lehetséges megoldásairól.
Kibontó 2.0: Podcastok, vodcastok és a jövő kommunikációja a Yettelnél
A Kibontó új arculattal tér vissza: a Yettel népszerű videósorozata mostantól podcast formátumban is elérhető. A március 26-án induló első epizód már a mobilszolgáltató saját stúdiójában készült. A nézők és hallgatók betekintést nyerhetnek a technológiai trendekbe, üzleti megoldásokba, és megismerhetik a fejlesztések kulisszatitkait is.
Itt van Magyarország 50 legjobb munkáltatója
Magyarországon új digitális kiadvány jelenik meg, amely a munkaerőpiacra fókuszálva évente bemutatja az ország 50 legjobban értékelt vállalatát. A rangsor olyan cégeket sorol fel, amelyek munkakultúrájuk, juttatásaik és karrierlehetőségeik terén a legkiemelkedőbbek a dolgozók szerint.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.
Kiváló kép- és hangélmény a TCL C-szériával
A tavasz újítása a TCL-től: a QD-Mini LED technológia most már az egész C-szériás tévékínálatban elérhető, így még több otthonban biztosít prémium szórakozást.