IVSZ: Öt éven belül duplázódhatna a hazai szoftver export kormánytámogatással
A szoftverexport növelésének támogatása érdekében az IVSZ stratégiai megállapodás megkötésére kéri a kormányt az informatikai szektorral – mondta Laufer Tamás, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalatok Szövetsége (IVSZ) elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Az ágazat exportbevétele 180 milliárd forintra tehető, amit a működési feltételek javításával öt év alatt akár meg is lehetne duplázni - mutatott rá az IVSZ elnöke.
Laufer Tamás elmondta, hogy a hazai infokommunikációs-távközlési (IKT) ágazat 20 ezer vállalkozása közvetlenül 80 ezer, közvetve pedig több mint 150 ezer főt foglalkoztat, így az ágazatban foglalkoztatottak aránya alapján Magyarország a harmadik helyen áll az Európai Unióban. Az IVSZ szerint a szoftverexport megduplázása közvetlenül 10 ezer új munkahelyet teremtene.
Vityi Péter, az IVSZ szakértője szerint a magyar szoftverexportot három terület támogatásával lehetne megduplázni: az országban megtelepedett multinacionális vállalatok fejlesztőközpontjainak bővítésével, a magyar szoftvercégek külföldi piacra jutásának kereskedelmi és marketing támogatásával, valamint a feltörekvő exportképes vállalkozások (start-up-ok) létrejöttének támogatásával.
Laufer Tamás rámutatott, hogy a magyar szoftverexport növelésével az ITK ágazat a legkisebb ráfordítással és a legnagyobb hatékonysággal tudna hozzájárulni a teljes magyar export megduplázását célzó kormányzati terv megvalósításához.
Kapcsolódó cikkek
- Dollármilliárdok üzleti intelligenciára
- IDC: emelkednek az idén az informatikai beruházások az Egyesült Államokban
- Befektetők előtt bizonyíthatnak a Start-up verseny döntősei
- Nem olvasnak a fiatalok
- Internet akkor és most - 10 év távlatából
- 10 tényező, ami meghatározza a vállalati kommunikáció fejlődését 2013-ban
- Közösen kutatja a hazai e-kereskedelmet az eNET és az Árukereső.hu
- A Dell válasza az informatika új korszakának kihívásaira
- Csökken az Apple részesedése a táblagéppiacon az idén
- Nem ismerik a KKV-k a felhőt
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.
Új szintre lép az AI innováció: A HONOR és a Google Cloud partnersége
A HONOR, a világ egyik vezető vállalata az AI alapú eszközök ökoszisztémájában, a múlt heti Cloud Next 2025 eseményen ismertette folytatódó együttműködését a Google Cloud-dal, amelynek célja az intelligens eszközök és a felhasználói interakciók terén végzett innovációk határainak feszegetése. Eric Fang, a HONOR terméktervezésért felelős igazgatója elmondta, hogy a két vállalat közötti partnerség már számos felhasználóbarát újítást eredményezett, például a Magic Portal 2.0-t. Az együttműködés most a Google legújabb Gemini nagy nyelvi modelljei (LLM) segítségével lép egy új szintre, és olyan mesterséges intelligencia alapú funkciók fejlesztésére koncentrál, amelyek újradefiniálják a felhasználói élményt.