Kibertámadás az amerikai választási számítógépes rendszer ellen Floridában
Több mint 2500 olyan fantomkérelem futott be a tavalyi választási évben egy floridai hivatalos honlapra, amely szerint a küldő élni akart a távolléti szavazás törvény adta lehetőségével - közölte hétfőn az NBC televízió. Ez volt az első olyan, ismertté vált és dokumentált eset, amelyben "élesben" intéztek támadást az amerikai választási rendszer számítógépes hálózata ellen. A támadás elkövetői létező floridai választók nevében külföldi - indiai, brit és más - IP-címekről kérték a választási hatóságtól annak lehetővé tételét, hogy elküldhessék "szavazatukat".
A két és fél hétig tartó kísérlet során összesen 2552 hamis kérelem futott be Miami-Dade megye erre a célra fenntartott weboldalára. Arról, hogy egy weboldalon valamilyen "szabálytalanságot" találtak, először februárban számolt be a The Miami Herald.
Az NBC által megszólaltatott szakértők rámutattak, hogy az Egyesült Államokban államonként változik a választási rendszer, ami rendkívüli módon megnehezíti egy ilyen támadás kiszűrését. Ráadásul vannak olyan államok, ahol a floridainál alacsonyabb szinten áll a kibernetikai biztonság, éppen ezért nem kizárt, hogy volt már korábban hasonló eset.
A floridai választási hatóságok alkalmazottainak 2012 nyarán gyanússá vált a szokatlanul sok kérelem, de az áradatot végül sikerült megállítaniuk. A vizsgálat, amelyet az idén egyszer ideiglenesen felfüggesztettek, majd újraindítottak, még nem tudta kideríteni, hogy kik voltak a tettesek.
Floridai tisztségviselők 2012 decemberében egy közös jelentésben foglalták össze a választási elektronikus eszközök védelmének megerősítésére vonatkozó javaslataikat.
Kapcsolódó cikkek
- Ipari kémek a Telenornál
- A Pentagon offenzív kibervédelemre rendezkedik be
- A kibertámadások veszélyesebbé váltak a terrorizmusnál
- Ellopták az amerikai first lady, az alelnök, valamint több híresség személyi adatait
- Peking hajlandó tárgyalni a hackertámadásokról Washingtonnal
- A legális és tömegesen látogatott oldalak a legveszélyeztetettebbek
- Hackertámadások bénították meg cseh nagybankok szervereit
- Hacker-csalikat rakott ki a a Deutsche Telekom a kibertámadások ellen
- Biztonságos mobilokat kapnak a német politikusok
- Repülőtereken kockázatos a wifi használata
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Kingston tanácsai a NIS2-kompatibilis adatvédelemhez
Többmillió eurós bírsággal is járhat, ha egy szervezet nem tesz eleget a nemrég hatályba lépett NIS2 feltételeinek. A szabályozás összetett és számos területre kiterjed, az érintetteknek pedig már nincs sok idejük megtenni a szükséges lépéseket. A Kingston szakértői szerint jelentősen megkönnyíti az adatvédelemhez kapcsolódó előírások teljesítését, ha a vállalatok hardveres titkosítással minimalizálják az adataikat érintő kiberbiztonsági kockázatokat.