Rendkívül lassú az internet Kínában

A sencseni Xunlei internetes szolgáltató cég adatai szerint régiónként jelentős eltérések mutatkoznak Kína-szerte az internet gyorsaságában. A Shanghai Daily által idézett statisztikák rámutatnak: nem a fővárosban, nem nagyvárosokban, s még csak nem is a gazdaságilag legfejlettebbnek számító keleti parti régióban a leggyorsabb az internet ma a világ második legnagyobb gazdaságában.
A Hongkongot nem tartalmazó országos toplistát a közép-kínai Hupej tartomány Hsziangfan városa vezeti 1 742 kbps (kilobit per másodperc) teljesítménnyel, míg a 24 milliós kelet-kínai metropoliszban, az ország gazdasági-pénzügyi központjaként számon tartott Sanghajban másodpercenként alig több mint ezer kilobites a letöltési sebesség: ez a hongkonginak az egyharmadát sem éri el. Pekingben ennél is rosszabb a helyzet, a főváros lakosai 690 kbps teljesítményre vannak utalva, igaz, ez még mindig jobb az országos átlagnál, mely 646 kbps, vagyis a hongkongi átlag egyötöde.
Az internet lassúsága korábban is gyakori téma volt a kínai és a nemzetközi médiában. Az Akamai szolgáltató cég egy korábbi statisztikája szerint 2011 végén globális összehasonlításban mindössze a 90. helyen szerepelt, a jóval elmaradottabb régiós országok, így Thaiföld és Malajzia után. Az ipari és információtechnológiai minisztérium korábban azt ígérte: az évtized közepére modernizálják majd a városokban a szélessávú hálózatokat, amelyekkel akár 2 500 kbps teljesítmény is elérhető lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Tito titkos vezetéke vinné a szélessávú internetet a horvát szigetekre
- Van net Komlóskán
- Pályázat a teljes szélessávú lefedettség megteremtésére
- Februárban 2,098 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés volt Magyarországon
- Tavaly novemberben is emelkedett a vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma
- KSH: tovább nőtt az internet-előfizetések száma
- Több mint 2 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés Magyarországon
- Megnégyszereződik 2015-re a globális internet-forgalom
- ACE: mikrohullámú hálózatok is kellenek a szélessáv terjedéséhez
- Márciusban közel 1,97 millió szélessávúinternet-előfizető volt hazánkban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció, amely hajtja a magyar gépipart – A Magyar Ipari Célgép Nagydíj eredményei
A Magyar Ipari Célgép Nagydíj ismét bebizonyította: a magyar mérnöki tudás nemcsak lépést tart a nemzetközi trendekkel, hanem képes azokat formálni is. Az idei versenyre 116 pályamunka érkezett, amelyek közül a legkiválóbbakat nyolc kategóriában díjazták. A zsűri további három különdíjat is kiosztott. Az ünnepélyes díjátadóra a Millennium Házában megrendezett Gépész Szalon keretében, több mint 350 iparági szakember részvételével került sor.
Új partnerprogramot indított az Apple hivatalos hazai forgalmazója
Az Apcom Hungary Kft., az Apple hivatalos magyarországi disztribútora új partnerprogramot indított Magyarországon, az Apple közvetlen támogatásával. A Distribution Partner Program (DPP) célja, hogy bővítse és megerősítse a hazai viszonteladói hálózatot, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. Ennek eredményeként az Apple termékek még szélesebb körben és könnyebben elérhetők lesznek a magyar vásárlók számára.
A győri egyetem újra a világ élvonalában
A győri Széchenyi István Egyetem ismét helyet kapott a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási rangsorában, amelyet június 19-én tettek közzé. Az intézmény továbbra is stabilan tartja pozícióját, elsősorban a fenntarthatóság iránti elkötelezettségének, szoros ipari kapcsolatainak, magas színvonalú oktatásának és sokszínű nemzetközi közösségének köszönhetően.
Interaktív robotikai élménynap az ELTE-n
Robotok, mesterséges intelligencia és interaktív technológiák várják az érdeklődőket egy izgalmas, egész napos program keretében.