Továbbra is népszerű az IT a hazai fiatalok körében
A dinamikusan növekvő ágazat a speciális tudással bíró szakembereket keresi

Bár a nehéz gazdasági helyzet és a negatív befektetői hangulat az informatikában is érezteti hatását, munkaerő-piaci szempontból még mindig nagyon vonzó iparág a pályakezdők körében. A világszínvonalú hazai oktatás és a szakirányú képzések széles választéka kiváló alapokat és lehetőségeket kínál a hallgatók számára. A munkáltatói oldalt tekintve azonban az a tendencia is megfigyelhető, mely szerint a megfelelő szakmai kompetencia és nyelvtudás mellett egyre inkább előtérbe kerül a specifikáció, s az egyre kiéleződő piaci versenyben a cégek a speciális tudással rendelkező informatikusokat keresik.
A leglátogatottabb állásbörzéken tapasztaltak is azt mutatják, hogy gyakran nem elegendő a pályakezdők főként elméleti ismerete, a sikeres jelentkezés kulcsa a gyakorlatias specializációban rejlik. A Műegyetemi Állásbörzén és a Szegedi Tudományegyetem állásbörzéjén is kiállító R&R Software Zrt. például sokrétű tapasztalatot biztosító gyakornoki és junior programot kínál a sikeres pályázóknak.
„Az immáron 12 éve futó gyakornoki programunk során a pályakezdők az elméleti képzést követően nagyvállalati informatikai rendszerek fejlesztésével és bevezetésével kapcsolatban szerezhetnek tapasztalatot, valamint érdeklődési körüknek megfelelően részt vehetnek értékesítési és üzemeltetési-támogatási folyamatokban is” – mondta Rozenberszki Zsolt, a szoftverház egyik alapító tulajdonosa. „Már a cég megalapításakor célul tűztük ki, hogy olyan munkahelyet hozzunk létre, ahol a nemzetközi megoldásokkal is versenyképes termékeket az új szemléletmódokkal, módszertanokkal és technológiai ismeretekkel bíró fiatal generációval közösen fejlesztjük ki”- tette hozzá.
A vállalatirányítási rendszerekkel és egyéb vállalati üzleti alkalmazásokkal számos iparágban jelen lévő, 150 főt foglalkoztató hazai szoftverház egyetemi együttműködések és kooperációs képzések keretében is gondoskodik a megfelelő szakmai utánpótlásáról. A gyakornoki és junior pozícióira összesen 157 pályázó jelentkezett, akik közül a helyszínen kitöltött szintfelmérő teszt alapján 75 felelt meg a cég elvárásainak.
Kapcsolódó cikkek
- Egyre népszerűbb a Telekom gyakornoki programja
- Egyre népszerűbb a Telekom gyakornoki programja
- Kompas 2013: különös kihívás a régió vezetőinek
- Kompas 2013: különös kihívás a régió vezetőinek
- Pótfelvételi az online oktatási börzén
- Pótfelvételi az online oktatási börzén
- Képzés híján gyorsan avul a magyar programozók tudása
- Képzés híján gyorsan avul a magyar programozók tudása
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.