Idén is Ethical Hacking konferencia
Ezúttal is számos újonnan felfedezett biztonsági rés bemutatásával jelentkezik az idei Ethical Hacking konferencia. A május 9-én megrendezendő eseményen lesz többek közt célzott támadás iOS eszközök ellen, megvizsgálják a felhőalapú antivírus szolgáltatások biztonságosságát, illetve egy képzelt, de valóság inspirálta számítógépes incidens meglepő kivizsgálására is sor kerül.
Új helyszínen, immár hatodik alkalommal rendezi meg az Ethical Hacking konferenciát a NetAcademia Oktatóközpont. „Tavaly 400 fővel a helyszín befogadóképességét feszegettük, ezért idén új helyen, a Lurdy Ház mozijában alakítjuk ki az esemény helyszínét, mely 500 résztvevő befogadására képes” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője. A szakember hozzátette, hogy a helyszínen kívül minden más változatlan marad, vagyis idén is izgalmas törésekkel, élő hekkelésekkel, újonnan felfedezett biztonsági rések demonstrálásával jelentkeznek, és felvonultatják előadóként a szakma legjobbjait.
Törések földön és égben
Előfordul, hogy egy informatikai eszköz nüansznyi dolgokban jobb a konkurenseinél, ám éppen ezek az egyedi megoldások, kényelmet szolgáló funkciók okozzák a felhasználók vesztét. Tomcsányi Domonkos a Boadree Zrt. képviseletében az iOS rendszerek egyedi WiFi hotspot kezelésében mutat olyan réseket, melyek segítségével akár séta közben fel lehet törni a mit sem sejtő felhasználók iOS eszközeit és átvenni felettük a teljes hatalmat. Balázs Zoltán, a Deloitte IT biztonsági szakértője azt vizsgálja, milyen kliens oldali védelmek léteznek a bankokat támadó trójaiakkal és a rosszindulatú böngésző-kiegészítőkkel szemben, azok mi ellen védenek ténylegesen, illetve mi ellen nem.
Marosi Attila etikus hekker előadásában a vírusirtó szoftverek lerázására tesz kísérletet, viszonylag egyszerű trükkök alkalmazásával igyekszik majd átlépni az utolsó védelmi vonalat – az Ethical Hacking konferencián kiderül, hogy sikerül-e. Hasonló területre, ám már a felhőbe invitál Buherátor előadása is, melyben a Silent Signal biztonsági szakértője a felhőalapú antivírus szolgáltatások legfontosabb veszélyeire hívja fel a figyelmet.
Izgalmasnak ígérkezik a valós számítógépes incidens ihlette nyomozás is, amit Vida Zsolt, a T-Systems Magyarország rendszermérnöke hajt végre. Ennek során egy, a rendszerbe betörő hekker által hagyott nyomokon végigjárva keresi a választ a Ki csinálta?, Mikor csinálta? és Mit csinált? jellegű kérdésekre.
Az Ethical Hacking konferencia programja folyamatosan bővül, melyről a www.netacademia.hu/konferencia címen tájékozódhatnak az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Országos Ethical Hacking képzés diákoknak
- Új hekkertámadások – A hagyományos tűzfalak ideje lejárt
- Mobil kütyükre fókuszálnak a hekkerek
- Jubileumi 50. fórumát tartja a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület
- Vállalatokat, országokat zsarolhatnak a kiberbűnözők
- Felpörög az etikus hackervilág – Hacktivity 2011
- A hazai weboldalak harmada egyszerű módszerekkel feltörhető
- Zero-day törések az idei Ethical Hacking konferencián
- IDC konferencia az IT-biztonságról
- A Check Point az ITBN 2010-en
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Kingston tanácsai a NIS2-kompatibilis adatvédelemhez
Többmillió eurós bírsággal is járhat, ha egy szervezet nem tesz eleget a nemrég hatályba lépett NIS2 feltételeinek. A szabályozás összetett és számos területre kiterjed, az érintetteknek pedig már nincs sok idejük megtenni a szükséges lépéseket. A Kingston szakértői szerint jelentősen megkönnyíti az adatvédelemhez kapcsolódó előírások teljesítését, ha a vállalatok hardveres titkosítással minimalizálják az adataikat érintő kiberbiztonsági kockázatokat.