Az első zenés videó az űrből [Videó]
Egy kanadai űrhajós, Chris Hadfield az utolsó világűrben töltött órák emlékére készítette az első olyan zenei felvétel, amit az űrben örökítettek meg.
Már több mint öt hónapja van a Nemzetközi Űrállomáson Chris Hadfield, aki rendhagyó módon búcsúzott az űrtől. Az utolsó órák emlékére egy látványos zenei videót készített. Egy David Bowie dallal készült, a „Space Oddity”-val.
A videóban nem csak énekel, de lebegés közben még gitárszólót is játszik. Mindeközben pedig rajongókat is szerzett, hiszen Twitteren keresztül posztolta a videót, így mindenki láthatta a nem mindennapi mutatványt.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Ma leplezhetik le a Twitter Musicot
- Már több mint 80 ezren látták a magyar „Nokia-rapper” videóját
- Megjelent az Intellio Video System 2.5
- QIP Shot 2.2
- Kisebb, könnyebb, víz- és porálló a Sony új digitális felvevő távcsöve
- Atomnyi szereplőkkel forgatott mozit az IBM
- ASUS USB-s Xonar U7 hangkártya és fejhallgató-erősítő
- Rock és Punk rajongók is zúzhatnak az EFOTT-on
- A YouTube „VHS gombbal” tiszteleg az 57 éves a videókazetta előtt
- Üzletépítés videotechnológiával
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.