Odateszi magát a Google az I/O-n
Számos újdonságot mutatott be tegnap a cégóriás
Most zajlik a Google I/O San Franciscóban, amelyen csak úgy söpörnek végig az újdonságok, melyeket az idei évre tartogat a cégóriás.
Az idei év egyik várva várt rendezvénye a Google I/O, melyen már tegnap, ez első napon sok újdonságot jelentettek be.
Bemutatkozott egy új okostelefon, a GalaxyS 4 módosítatlan kiadása, amely megegyezik az eredeti modellel, ám a nevéből is látszik – Galaxy S 4 Google Edition –, hogy a forgalmazó ezúttal a Google lesz. A készülék Android 4.2 rendszert futtat, stílus szempontjából pedig a Nexusra hajaz, hiszen Nexus 4 kezelőfelülettel érkezik. A Google a felhasználók számára minden frissítést garantál. A készülék június 26-án debütál az Egyesült Államok piacán, 649 dolláros kezdőáron. Ami jó hír, hogy kártyafüggetlen verzióban érkezik a piacra.
A Google Play Music rádió funkciót betöltő szerepben tetszeleg: hallgathatunk számtalan zenét, létrehozhatunk saját csatornákat, műfajok, mások kedvencei közül is válogathatunk. Az új, Spotifyszerű előfizetési rendszernek köszönhetően havonta 9.99 dollárért több millió zenéhez is hozzájuthatunk. A 30 napos verziót is kipróbálhatjuk, amely 7,99 dollárba kerül. Bár ezt egyelőre még csak az Egyesült Államok felhasználói élvezhetik, de a Google a jövőben újabb országokban is bevezeti a szolgáltatást.
Tegnap debütált hivatalosan a Google Play Games keretrendszer, amely segítségével elmenthetjük, hol tartottunk, láthatjuk az elért szinteket, toplistákat, vagyis minden olyan lényeges dolgot, ami a játék szempontjából fontos lehet. És mindez platformfüggetlen, vagyis bármelyik eszközünkön folytathatjuk már megkezdett játékunkat. Ám ez nem ennyire fekete vagy fehér, ugyanis itt a fejlesztőknek is jut szerep. Nekik kell a Google Play platformot integrálni programjaikra, akkor működik a történet. Jelenleg kicsivel több, mint húsz ilyen játék van.
Természetesen a Google Play legújabb frissítése is terítékre került, amelyről már beszámoltunk nektek, így erről csak annyit, hogy megjelent egy kifejezetten tabletekre optimalizált program és játék részleg is.
A Google+ sem maradhat ki a sorból, amely szintén nagyobb frissítésen esett át. Hármas hasábú felosztás jelent meg az asztali verzióban, valamint a Google Hangout is elérhető, amely a Talk Google+-ba integrált változata.
A Facebook kapcsán már szóba került a hashtagek bevezetése, amely esetében a Facebook már csak a Google mögött kulloghat a sorban, ugyanis a Google+-ban posztjainkhoz most már hashtageket is rendelhetünk, így tovább kereshetünk témák, kulcsszavak szerint. Képeinket is hashtagelhetjük, sőt a rendszer meg is teszi ezt helyettünk. Felismeri például, ha az Eiffel-torony látható a képen, és már ki is posztolja: #eiffeltower (bár ez vélhetően csak a különösen ismert helyeknél működik). Emellett javítja is a képeket, alul-, felülexponálja, korrigálja őket.
És a sornak még mindig nincs vége: jön az intelligens keresőmotor – a Google Search továbbfejlesztett változata, amelybe integrálták a Voice Reminders lehetőséget. Ezzel beszélhetünk a programhoz, utasításokkal láthatjuk el.
Hűű, hát jó kis sor volt ez a Google-tól. Más egy év alatt sem frissít ennyi mindent, a Google meg egy nap alatt durrant egy hatalmas lufit.
Forrás: Androidpolice.com
Kapcsolódó cikkek
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- A Telenornál már előrendelhető a Samsung Galaxy S 4
- A Yahoo! ejtené a Microsoftot és a Google-lal akar szövetkezni
- Változások a Play Store Android verziójában
- Jogsértő lehet a Google Autocomplete funkciója
- Easter egg a Google-tól
- 15 GB egységes tárhely a Google-től
- Már a fejlesztők is válaszolhatnak a Google Play-en
- A kétszázadik wifis vonatot is beüzemelték
- Új felületet kap a Google Maps
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Budapest SmartFest új korszakot nyit a filmművészetben
A Budapest SmartFest nemzetközi filmfesztivál immár másodszor hozza el a világ legérdekesebb, mesterséges intelligenciával és okostelefonokkal készült filmjeit, bemutatva, hogyan formálja a technológia a vizuális kultúrát és a filmművészetet. A fesztivál közel negyven ország alkotásait vonultatja fel Kanadától Indiáig, Kínától Európáig, tükrözve egy globális kreatív forradalmat, amelynek középpontjában az AI áll – bár a technológia mögött mindig az emberi kéz és szellem munkálkodik.
A Yettel kínálja a leggyorsabb 4G és 5G mobilnetet itthon
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025. március 11-én a szelessav.net oldalon közzétett mérése alapján Magyarországon a Yettel biztosítja a leggyorsabb 4G és 5G mobilinternetes szolgáltatást, az országos összesített letöltési és feltöltési átlagsebesség alapján. A telekommunikációs vállalat 2020 és 2024 között közel 100 milliárd forintot fektetett mobilhálózata fejlesztésébe. Néhány napon belül elindítja a nagysebességű 5G szolgáltatást az 1000. bázisállomásán, és 2028-ig további több tízmilliárd forintos fejlesztéseket tervez Magyarországon.
Válság a matematikaoktatásban: Rekordmagasságban az alulteljesítők aránya az EU-ban
A diákok matematikai teljesítménye drámaian romlik az Európai Unió tagállamaiban, derül ki az Európai Bizottság legújabb jelentéséből. Az alulteljesítők aránya rekordmagasságba nőtt, míg a kiváló eredményeket elérő diákok száma csökkent, ahogy az az Education and Training Monitor 2024 című dokumentumban olvasható. Különösen aggasztó a helyzet Magyarországon, ahol az alulteljesítők aránya az elmúlt években növekedett, ami hosszú távon veszélyeztetheti az ország gazdasági versenyképességét.
Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.
Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén
A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.