Magyar ötlet végzett a második helyen a Telekom nemzetközi innovációs versenyén
Magyar ötlet, a Cubilog felhőalapú adatgyűjtő és ellenőrző rendszer lett a második helyezett a Telekom csoport nemzetközi innovációs versenyén. A Magyar Telekom a T-City Szolnok projekt keretében, élő tesztkörnyezetben ad lehetőséget az ötlet továbbfejlesztéséhez - közölte a Magyar Telekom.
A négy kontinens 45 országából benyújtott 444 pályázat közül a zsűri a szlovák Excalibur csapat ötletét értékelte a legjobbnak, amely az internetes hitelesítés problémájára ad megoldást. Az újítással a felhasználók mobiltelefonja biztonságos autentikációs eszközzé alakítható, a bizalmas adatokat egyedülálló titkosítási eljárás védi az adatlopás és hackerek támadása ellen.
A versenykiírásnak megfelelően a következő hónapokban a Telekom csoport szakértői a nyertes koncepciót termékké vagy prototípussá fejlesztik, amihez 500 ezer euró értékben biztosítanak erőforrást.
A másodikként végzett magyar Cubilog ötletében a Magyar Telekom és a Telekom Innovation Laboratories is lát fantáziát, így felkarolták és továbbgondolásra érdemesnek találták. A felhőalapú adatgyűjtő és ellenőrző rendszer továbbfejlesztéséhez a T-City Szolnok projekt keretében, élő tesztkörnyezetben adnak lehetőséget.
A Cubilog egy másik megmérettetésen is elismerést nyert: a június 11-én, Budapesten rendezett Magyar Innovációs TechShow kiállításon közönségdíjat kapott.
A Telekom csoport az idén februárban hirdetette meg első nemzetközi innovációs versenyét, amelynek kezdeményezői a lengyel T-Mobile, a Magyar Telekom és a németországi Telekom Innovation Laboratories volt. Magyarországról közel 70 pályázat érkezett a versenyre.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarország is építi innovációs ökoszisztémáját
- Megvannak az Imagine Cup döntősei
- Júliustól a Magyar Telekom jelentős roaming kedvezményt kínál a külföldre utazóknak
- Kreatív számítógépes alkotásokat várnak a 19 év alatti fiataloktól
- SAP-SUSE: a 14 éves együttműködés tovább erősödik
- Megkezdődött a netes gyermekbarát tartalmak közötti verseny
- Sokszínű és Családbarát Szervezet TOP10 díjat nyert a Telekom
- Innovációs kiállítást és konferenciát rendeznek Budapesten
- A Magyar Telekom 5,1 milliárd forint osztalékot kap montenegrói leánycégétől
- Minden Telekom előfizető nézheti a BL-döntőt!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar siker a látássegítő eszközöket fejlesztők nemzetközi versenyén
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának EyeRider csapata elnyerte az első helyet a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában.
Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.
Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport
A globális technológiai piacvezető ABB és az ausztriai székhelyű, a professzionális világítási megoldások terén világelső Zumtobel Csoport bejelentette, hogy stratégiai partnerségre lép. Céljuk az intelligens épületmegoldások és az egyenáramú (DC) ipari termékalkalmazások fejlesztése. Az együttműködő felek azt tervezik, hogy a fenntartható épületek számára integrált, intelligens megoldásokat kínálva jelentős hozzáadott értéket teremtsenek a kereskedelmi, ipari és intézményi szektorban tevékenykedő ügyfelek számára.
A Telekom ügyfelei számára már minden budapesti metróvonalon elérhető az 5g szolgáltatás
A Telekom november 11-étől az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára, amelyet 5G-képes készülékkel és mobilinternet-szolgáltatással tudnak igénybe venni.
Fellendülő elektromobilitás: A Drees & Sommer támogatást nyújt az autógyártóknak
A napi mintegy 1000 járművet gyártó és közel 7000 alkalmazottat foglalkoztató történelmi müncheni fő telephely a BMW globális termelési hálózatának nélkülözhetetlen része. A kizárólag elektromos meghajtást használó új járműarchitektúra, a New Class gyártása 2026-tól itt fog megkezdődni. Az autógyártó 650 millió eurót fektet be az új jármű-összeszerelő üzembe a logisztikai területeket és a karosszériagyártást is beleértve.