Trükkök az online apróhirdetésekhez
Vásárolni és eladni a neten egyszerű és gyors. Azonban akadnak olyan trükkök, melyekkel növelhetjük hatékonyságunkat. Dobra Péter, az Apród.hu apróhirdetési üzletág igazgatója elárulta a legjobb praktikákat.
Alkudozás vagy inkább fix ár? Ismert tény, hogy az emberek szeretnek alkudozni. Ezért célszerűbb irányárat meghatároznunk, ráadásul tapasztalat, hogy ha két ugyanolyan termék között lehet választani, a vásárlók az irányáras hirdetés feladóját keresik fel. Az ár meghatározása előtt mindenképpen érdemes körbenézni a piacon, és ha sürgős számunkra az eladás, érdemes kicsit a piaci ár alatt meghatározni az összeget.
Hogy képben legyünk! Az egyik leggyakoribb hiba, amit a hirdetők elkövetnek, hogy kevés képet töltenek fel az eladásra szánt termékről. Mindig használjuk ki a keretet, minél több képet töltünk fel, annál nagyobb az esély az eladásra.
A jó cím a figyelemfelkeltés első eszköze! Ugyanis a cím az, amin elsőre megakad a hirdetéseket böngésző szeme. Ha felkelti az érdeklődését, elolvassa a hirdetést is, és ha az ár is kecsegtető, nagy eséllyel tárcsázza az eladó elérhetőségét, vagy keresi meg e-mailben.
Legyünk részletesek! Nyugodtan írjunk le minél több információt a termékről, a tapasztalat ugyanis azt mutatja, hogy a vásárlók értékelik ezt. Ha széles a kínálat, akkor inkább ahhoz az eladóhoz fordulnak bizalommal a vásárlók, aki alaposan bemutatja az eladni kívánt tárgyat. Érdemes kidomborítani azokat az előnyöket, amelyekkel termékünk kitűnik a többi közül. A későbbi kellemetlenségek elkerülése végett pedig tüntessük fel az áru esetleges hibáit is, amelyet egy jó árral gyorsan ellensúlyozhatunk.
Adjunk pontos lokális információt! Élni kell a lehetőséggel, ha megye, település, vagy akár kerület szerint lehet hirdetni. Ha a térképen pontosan jelöljük, hol található a termék, az áru fizikai átadását-átvételét és a fizetést is megkönnyítjük. Ne feledjük, az érdeklődők is a magukhoz közelebbi lehetőségekre keresnek rá. A pontos helymegjelölés az ingatlanok esetében kulcsfontosságú.
Újítsuk meg hirdetésünket! Az ingyenes hirdetéseket is érdemes időnként megújítani, az Apródon például 7 naponta nyílik erre lehetőség – ekkor újra a lista elejére, a friss kínálatok közé kerülünk, így még többen találkoznak termékünkkel.
Kapcsolódó cikkek
- Kik használnak mobilinternetet hazánkban?
- A közösségi média hálójában
- Facebook: egy év alatt fél milliós növekedés
- Mely online hirdetések a legidegesítőbbek?
- Csinálj a Facebook profilképekből emotikonokat!
- Trend Micro: az internetes bűnözők pénzeltulajdonítási módszereinek fejlődése
- Nagy siker övezte a városligeti gyermeknapot
- Miranda IM 0.10.13 Portable
- A Microsoft videóban figurázta ki a Google-t
- Az Y-generáció digitális identitása
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.