Titkos adatgyűjtés - A Google engedélyt kért a titkosszolgálati megkeresések publikálásához
A Google, az amerikai alkotmány szólásszabadságot szavatoló első kiegészítésére hivatkozva, arra kérte az Egyesült Államok külföldi hírszerzését felügyelő bíróságot (FISC): engedélyezze számára annak külön közlését, hogy a szövetségi szervek hány alkalommal kérték tőle a felhasználói adatok felfedését a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) által folytatott internet-megfigyelési program keretében.
A törvény által szigorú titoktartásra kötelezett Google álláspontja szerint a cégnek az alkotmány értelmében joga van ahhoz, hogy többet közölhessen a PRISM programban játszott szerepéről. Az internetes szolgáltató szóvivője szerint a Google régóta átláthatóságot követel, hogy a felhasználók jobban megérthessék, milyen mértékben kéri ki a kormányzat az adataikat.
A Google és más informatikai óriáscégek, így az Apple, a Microsoft és a Facebook azt kérvényezték a sajtóban a PRISM programról nemrég megjelent hírek nyomán, hogy közzétehessék a hozzájuk beérkezett adatszolgáltatási kérelmek számát. A múlt héten arra kaptak engedélyt, hogy összesített számokat tegyenek közzé azzal kapcsolatban, hogy a kormány nemzetbiztonsági és bűnügyi ügyekben együttesen hány alkalommal kereste meg őket.
Vagyis azt konkrétan és külön nem közölhették, hogy a titkosszolgálatoktól hány felkérést kaptak. Ráadásul az engedély csak egy féléves időszakra vonatkozik.
A Google korábban több adatot is közölt arról, hogy hányszor fordultak hozzá a kormány részéről, ám ezek a számok nem tartalmazták a titkos bírósági felhatalmazásával történt megkereséseket. Az cég szerint a számok összesített közlése "visszalépés" lenne a felhasználói számára.
"A Google hírneve és üzleti érdekei csorbát szenvedtek a médiában megjelent hamis vagy félrevezető értesülések miatt" - hangzott a cégnek a FISC-hez intézett nyílt folyamodványa.
Az üggyel kapcsolatban a cég jól értesült források szerint jó egy hete heves vitát folytat az amerikai igazságügyi minisztériummal.
Kapcsolódó cikkek
- A Google többet tud rólad, mint az állam
- Titkos adatgyűjtés - Hongkongi és szárazföldi kínai IP-címek a megfigyeltek listáján
- Obama elrendelte az amerikai kibernetikai csapásmérési képesség kifejlesztését
- Három telefontársaságtól és hitelkártya-szolgáltatóktól is gyűjtött információt az NSA
- Peking rengeteg adattal tudja bizonyítani az amerikai hackertámadásokat
- Támogatja a szakma a kormány IT biztonsági törekvéseit
- Washington és Peking magas szinten tárgyal egymással az internetes kalózkodásról
- Kiberhadviseléssel kombinált hadgyakorlatra készül a kínai hadsereg
- Szemléletváltásra van szükség az adatvédelemben
- Peking szerint Washington felelőtlenül és alaptalanul vádol
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
A Samsung frissíti a Knox Suite, a vállalati eszközök kezelésére és védelmére tervezett, teljes körű üzleti megoldáscsomagját. A korábban csak egyetlen átfogó verzióban elérhető Knox Suite mostantól rugalmas csomagokat kínál, Base, Essentials és Enterprise megoldásokat, amelyek megfelelnek a különböző méretű vállalkozások eltérő biztonsági és eszközkezelési igényeinek, a kisméretű startupoktól kezdve a több ezer eszközt kezelő nagyvállalatokig*.
Szerződéses vállalások teljesítését vizsgálta a Médiatanács
Médiaszolgáltatók szerződéses vállalásainak teljesítését, valamint törvényi kötelezettség megsértését vizsgálta legutóbbi ülésén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa. A testület január 14-i ülésén három lineáris rádiót elmarasztalt, egy médiaszolgáltatóval szemben pedig eljárást indított.
Nemzetközi terjeszkedést tervez a robotperifériák hazai szakértője
Nagy Norbert, a Robot System Kft. alapítója értékelte a robotikai vállalat tavalyi évét, valamint betekintést adott a robotkiegészítők és automatizált megoldások piacának alakulásába.
A HONOR egy bokszolólegendával izzítja be a HONOR Magic7 széria európai startját
A HONOR legújabb okostelefon-kínálatának, a HONOR Magic7 szériának a bevezetése alkalmából az egykori Bokszvilágtanács (WBC) bajnokával, Tony Bellew-val működött együtt a festői szlovéniai Bledben. Bellew meglepetésszerűen jelent meg a HONOR fő előadásán is, ahol drámai belépője egy vicces filmet követett, amely egy titokzatos „ügynököt” mutatott be, aki egy sor extrém, téli sportokon alapuló közlekedési eszközzel jutott el a bemutató eseményre.
AI-láz a magyar kisvállalatoknál: marketing eszköz toplista
A mesterséges intelligencia ijesztő tempóban hódítja meg a magyar kis- és középvállalkozások marketingeszköztárát: alig két év alatt az ötödik legnépszerűbb eszközzé vált, maga mögé utasítva a Google-t is. A legfrissebb kutatási eredmények szerint marketing tevékenységet folytató kkv-k 44 százaléka használ AI-megoldásokat. Ilyen gyors növekedésre az elmúlt évtizedben egyetlen marketingeszköz esetében sem volt példa.