Kegyetlenül elbántak egy dél-kínai online leleplezővel
Savval öntötték le a dél-kínai Kanton tartomány Hujcsou városának közismert leleplezőjét, aki kritikus online bejegyzéseinek százaival hívta fel magára a figyelmet országszerte. A férfi súlyos sérüléseket szenvedett, jobb szemére megvakult - jelentette a helyi média.
Az internet világában leginkább Hujjang O Po néven ismert férfit órákon át műtötték, az orvosok bizonyosan csak a jobb szeme világának elvesztését állapították meg. Azt nem tudják, hogy a keze hogyan fog működni, miután két ujját el kellett távoltani. A marás a hátán a derekától majdnem a bal füléig húzódik.
A rendőrség illetékese arról számolt be, hogy kiemelten kezelik az ügyet, és egyelőre nem ismert számukra a konkrét indíték. Keresik az elkövetőket, illetve esetleges megbízójukat.
Li teherautósofőr volt, alig több mint egy éve hagyott fel korábbi foglalkozásával és kezdte meg a világhálón a városi elöljárók szennyeseit kiteregetni. Korrupciós ügyeket feltáró és környezetszennyezéssel összefüggő bejegyzései nagy visszhangot váltottak ki, de állítólag voltak olyanok is, akik azt gyanították, hogy a hozzá befutó információkat zsarolásra használja.
Felesége a Southern Metropolis Daily című lapnak elmondta, hogy az idén már egyszer figyelmeztették őket, amikor lányuk szobájának ablakát egy téglával betörték. Li posztjában erre válaszul közölte, hogy effajta megfélemlítéssel nem érnek nála célt, akkor már jobb, ha fejbe lövik.
Hujjang mikroblogját az interneten kedden meglehetősen sokan keresték fel, hogy kifejezzék együttérzésüket, jókívánságaikat, mielőbbi felépülést kívánva neki.
Kínában az elmúlt hónapokban nagy számban jelentek meg online leleplezések, s a hatóságok a nyilvánosság, a közvélemény felháborodása, nyomása következtében vizsgálatok sorát indították. Alacsonyabb és magasabb szintű vezetők tevékenységére terelődött ily módon a figyelem, s a napvilágra került visszaélések, életmódjukat ért bírálat következtében jó néhányuknak kellett megválnia addigi posztjától, esetenként az igazságszolgáltatás elé állnia.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar klaszter Kínáig menetel
- hvg.hu blogverseny kilencedik alkalommal
- Újabb szabadalmi perbe futott bele az Apple Kínában
- Elindult az e-útdíj rendszer
- Az amerikai hírszerzés kínaiak sms-eire is vadászott
- Oroszországban augusztustól megakadályozzák a hozzáférést az internetes kalózoldalakhoz
- Törölték egy kritikus író és blogger mikroblogfiókjait a kínai hatóságok
- Pornográf tartalmak miatt támadják az Apple-t Kínában
- Hongkongi kutatók szerint a véltnél kisebb a súlya a "kínai Twitternek"
- Több ezren cenzúrázzák a "kínai Twittert"
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Valóban csak az elektromos autókon múlna a fenntartható közlekedés?
Stabilizálódni látszik a cégautóflotta-piac, az új autók beérkezése újra a régi ütemben zajlik, a folyamatosan emelkedő bérleti díjak azonban továbbra is kihívást jelentenek a cégeknek. Ennek ellenére a vállalatok is nyitnak az adott esetben drágább elektromos autók felé, de a céges flotta összeállítását még mindig a státusz és a pozíció határozza meg a valós használati igények helyett.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.
Egyre több cég fektet generatív mesterséges intelligenciába
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.
Autószerelés: a Széchenyi-egyetem oktatója készítette fel a szakmák világbajnokságán kiválósági díjat nyert fiatalt
Őri Péter, a Széchenyi István Egyetem munkatársa készítette fel a világ legjobb fiatal szakembereinek versenyén, a WorldSkills szakmai világbajnokságon autószerelésben kiválósági érmet nyert Tánczos Bencét, a győri Lukács-iskola tanulóját. Ebben segítségére volt a verseny korábbi magyar indulója is, aki ma már az egyetem járműmérnök-hallgatója.