Méregdrágán rendelnek táblagépet a Gazprom elnökének
Méregdrágán rendelnek táblagépet az orosz állami gázcég elnökének. A Gazprom pályázatot írt ki olyan személyi használatú számítógép elkészítésére, amely Alekszej Miller elnök számára egyfajta agyközpontként szolgálna.
A táblagép gyártójának nem lesz könnyű dolga, mivel azt várják el tőle, hogy az eszköz teljesítménye gyakorlatilag másolja le az elnök asztalán lévő számítógépét, amelyen számtalan információt futtatnak. A táblagépnek emellett nagyon gyorsnak kell lennie, minden egyes mellékletnek legfeljebb 5 másodperc alatt be kell töltődnie, és a képernyőváltások között sem telhet el 3 másodpercnél több idő.
Alekszej Miller táblagépének mindazonáltal igen megbízhatóan kell működnie, mert mint az Izvesztyija című napilap online változata írta, a Gazprom elnöke a nap 24 órájában, a hét minden napján és az év 365 napjában dolgozik. Ha mégis elromlana a készülék, azt legfeljebb 4 óra alatt meg kell javítani. Természetesen az is feltétel, hogy senki sem férhet hozzá a táblagépen tárolt információkhoz és a cég adataihoz sem. A táblagépet csak a tekintélyes orosz állami cég elnöke fogja használni.
Az bizonyos, hogy nem egyhamar, a készülék előállítására ugyanis 206 napot adott a megrendelő, és a pályázat is csak július 31-én zárul. Szergej Kuprijanov, a Gazprom elnökének szóvivője megerősítette, hogy valóban készülnek táblagépet vásárolni Alekszej Millernek, csak azt nem tudta megmondani, hogyan számították ki a maximális árát, a mintegy 119 millió rubelt.
Kapcsolódó cikkek
- Kevesebb iPad-et vesznek az idén
- Világszerte elérhető a Sony Xperia Tablet Z
- Tablet boom-mal és magyar kiállítókkal rajtol január 8-án a 2013-as CES
- Piacon a HP AiO PC és táblagép kombinációja
- Megjelent az ASUS MeMO Pad HD 7
- Samsung ATIV Q és ATIV Tab 3 – Windows 8 táblagépek, sokoldalú alakíthatósággal
- Új Toshiba táblák: Excite Pro, Excite Write, Excite Pure
- Itt az első asztal nélkül is használható asztali PC
- Galaxy Tab 3 10.1: Samsung táblagép Intel Atom processzorral
- Háromféle táblagép az EVOLVEO-tól
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt
Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.